Nokia 6300 Nasıl Format Atılır

Nokia 6300 Nasıl Format Atılır

Nokia 6300 Hard Reset
Nokia cihazlar diğer android işletim sistemi gibi gelişmediği için akıllı telefonlarından daha çok eski model olan tuşlu telefonları daha çok kullanıyor diyebiliriz.Son zamanlarda ise Nokia firması olarak Nokia 230 vb birçok tuşlu telefonu piyasaya sürdü.Bu cihazlarda eski bir işletim sistemi mantığı olsa bile yazılım atma vb. işlemlerde Nokia Pc Suite gibi bir işlem ile sıfırlama yada yazılım yükleme yapılabiliyor..

Diğer eski cihazlar ise bu durum biraz daha farklı ve özellikle S40 ve diğer yazılımsal özelliklere sahip cihazlarda ise elle format atma yada belirli kodları girerek sıfırlama işlemi yapılabiliyor.Bazı Nokia cihazlarda ise bu durum Nokia Pc Suite olarak kullanmakta olduğumuz yazılım ile bilgisayar üzerinden yüklenmektedir.

Format Atma işlemine başlamadan önce ise aşağıdaki işlemlere dikkat etmeliyiz.
Öncelikle aşağıdaki format atma adımlarından ikisi için de, telefonunuzun şarj yüzdesinin minimum %75 olmasına özen gösterin. Ayrıca, cihazın fabrika ayarlarına dönmesi ile birlikte içerisinde bulunan tüm bilgilerin silineceğini de unutmayın. Bu yüzden, size lazım olan gerekli tüm dosya ve belgelerin yedeğini almayı unutmayın.

Bildiğiniz gibi nokia biraz tarihin gerisinde kaldı ve diğer yeni modeller gibi artık kullanılmıyor.Tabi eski cihaz olmasına rağmen halen kullanılmaya devam ediyor ve sorunlarla karşımıza geliyor diyebiliriz.Bunlardan en çok karşımıza gelen sorun ise yazılımsal sorunlar yada virüs bulaşması ile karşımıza geliyor..Bu gibi durumlar için ise cihazın sıfırlanması gerekmektedir.Aşağıdaki yöntemle cihazınızı sıfırlayabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlk yöntem soft format bu işlemi cihazdan birkaç tuşa basarak yapabiliyoruz.
Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana “Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak” uyarısı gelecektir.

Eğer tam anlamıyla bir sıfırlama işlemi istiyorsanız bunu teknik servis yardımıyla yapmanız gerekecektir.Bu sıfırlama işlemi box denen cihazlarla yapılacaktır ve istediğiniz gibi tam anlamıyla bir sıfırlama olacaktır.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

20 Comments üzerinde "Nokia 6300 Nasıl Format Atılır"

avatar
  Subscribe  
Bildir
format
Ziyaretçi

arkadaşlar core ürünü not 2 var android açılmıyor resimde kilitlenip kalıyor data resed denedim .data recovery denedim olmadı yardımmmmm.

X-ManitioN
Ziyaretçi

Müslüman Türk eline sağlık. Bu kod Doğru. Teşekkürler.

Müslüman Türk
Ziyaretçi

6300 format atmak *#7780# yazın sonra fabrika ayarlarına geri dönmek istermisiniz diyor evet diyin
güvenlik koduda 12345

Alim
Ziyaretçi

kod hatası

fehmi
Ziyaretçi

teşekkürler

CEMAL
Ziyaretçi

TESEKKÜRLER

nurol
Ziyaretçi

teşekkürler

gizem
Ziyaretçi

olmuyor sonuç bilinmiyor diyor

halit
Ziyaretçi

merhaba arkadaslar. ben guvenlik kodunu unuttum ve telefon acilmiyor. *3 yes ve acma kapama tusuna kapali iken bastigimda telefon normal acilarak yine guvenlik kodu istiyor. format atamiyorum. yardimci olurmusunuz lutfen

hakan
Ziyaretçi

sonuç bilinmiyor diyor

ramires
Ziyaretçi

teşekkürler 🙂

ulas
Ziyaretçi

olmuyor arkadaşım hiçbiri başka bir yolu yok mu

Aslan Bey
Ziyaretçi

oldu oldu bal gibi oldu

MEHMET
Ziyaretçi

hiç birşey anlamadım * 3 yes kapama yazmışsınız ama olmuyor

Hasan
Ziyaretçi

teşekkürler