iPhone 4 8GB Nasıl Format Atılır

iPhone 4 8GB Nasıl Format Atılır
İOS cihazların ve Apple firmasının piyasada en çok sattığı cihazlardan birisi olarak karşımıza çıkan cihazdır.Yıllar geçmesine rağmen halen piyasada iPhone 4 model cihazlar vardır.Tabi zamanla bu cihaz için yazılım sorunları ve ağırlaşmalar olacaktır.Bu gibi durumlar için artık geçici çözümler üretebilirsiniz ama cihazın hızlanmasını istiyorsanız mutlaka kendinize yeni bir cihaz satın almalısınız..

Peki iPhone 4 model cihazınızın yavaşlarsa yada yazılımsal sorunlar yaşarsanız neler yapmanız gerekebilir onları görelim..
Cihaza itunes üzerinden yazılım atabilirsiniz.Eğer cihazda takılmalar oluyorsa yada kilitlenme oluyorsa ise tuşlara basarak Reset Atma işlemi yapabilirsiniz.

1- Cihazınızın HOME (ekranın altındaki düğme) düğmesine ve POWER (Cihazın üst kısmındaki açma kapama düğmesi) düğmesine aynı anda tutun.
2- Ekranda sürükle KAPAT ibaresini gördüğünüzde hiçbir şey yapmayın yani görmezden gelin. Ta ki cihaz kendini kapatana kadar.
3- Ardından APPLE logosunu gördüğünüzde elinizi düğmelerden çekebilirsiniz. Başarılı bir şekilde Hard Reseti başlattınız.

Bu işlem cihazda buluna bilgileri silmez tamamen format atmak istiyorsanız itunes yardımıyla cihazınıza yazılım atmanız gerekmektedir.Tabi mümkünse cihazın bir yedeğini almalısınız.

İphone cihazları formatlamak yada tamamen sıfırlamak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem eğer mümkünse bulunan bilgilerin bir yedeğini almak olmalıdır.Daha sonra ise bilgisayarınıza İtunes programını yüklemelisiniz.İtunes programının kurulum işlemini bitirdikten sonra ise data kablosu ile cihazınızı bilgisayara bağlayınız.

Daha sonra ise itunes programını çalıştırınız ve yedekleme işlemini yapınız.Yedekleme işlemi cihazın tüm bilgilerini bilgisayarınıza kayıt etme işlemidir.

iphone_se_format_atma

Yedekleme işleminden sonra ise yeni yazılım için yedeklemeyi geri yükle seçeneği ile yeni yazılımı yükleme fırsatınız olacaktır.Burada unutmamız gereken tek unsur İcloud şifresidir.Eğer İcloud şifrenizi unuttuysanız yada bilmiyorsanız cihaz açılmayacaktır.Sizden İcloud şifresi isteyecektir.

1
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ogün Recent comment authors
ogün
Ziyaretçi
ogün

teşekkürler