Huawei Ascend Mate Nasıl Format Atılır

Huawei Ascend Mate Nasıl Format Atılır
Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda birçok özellik vardır.Bu özellikleri ise uygulama yükleyerek her zaman kullanmaktayız.Tabi zamanla kullandığımız bu uygulamalar işimize yarıyor olsada belirli zaman sonra telefonumuzda yavaşlamalara ve kasılmalara neden olabilir.Bu kasılmalar eski model cihazlarda daha zor olacaktır ve format atma işlemi yapmadan kolay kolay sorun ortadan kalkmaz.

Bazende yüklediğimiz uygulamalardan yada veri transferi ile aldığımız dosyalar sayesinde zararlı dosyalar gelerek telefonumuzun yavaşlamasına ve kullanılmak hale gelmesine neden olabilir.Bu gibi durumlar için bilgisayarlarda gibi android işletim sistemine sahip cihazlarda yazılım yükleme yada format atma gibi işlemler uygulayarak hızlandırmak cihazı ilk günkü gibi kullanmamız sağlayabilir…

Eğer telefonunuzda bulunan rehberinizi yedeklemek istiyorsanız sitemizde bulunan Rehber yedekleme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

soru

1-Ses açma tuşuna + güç kapatma açma basılı tutarak telefonu açınız.
2-Recevory mode açılacaktır.
3-Ses tuşları yardımıyla wipe data/reset factory seçeneğinin üzerine glip home (geri) tuşu ile işlem yapın.
4-Açılan menüde de yes/delete all seçeneğini seçip onaylayın.
5-Şimdi reboot system diyerek telefonunu yeniden başlatabilirsiniz.

Format Atma işlemine başlamadan önce ise aşağıdaki işlemlere dikkat etmeliyiz.
Öncelikle aşağıdaki format atma adımlarından ikisi için de, telefonunuzun şarj yüzdesinin minimum %75 olmasına özen gösterin. Ayrıca, cihazın fabrika ayarlarına dönmesi ile birlikte içerisinde bulunan tüm bilgilerin silineceğini de unutmayın. Bu yüzden, size lazım olan gerekli tüm dosya ve belgelerin yedeğini almayı unutmayın.

2
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gezginHuawei Recent comment authors
Huawei
Ziyaretçi
Huawei

SaDeCe Soyluyorum nasil format Yapilir?