HTC Desire U Nasıl Format Atılır

Bu işlem için ilk olarak eğer mümkünse cihazınızın yedeğini yani bilgilerinizi yedekleyiniz diğer durumda hepsi silinecektir ve şarj durumunuz en az yüzde 50 olmasında fayda vardır.

Ses açma kapatma tuşundan azaltma yani alt tarafa basınız daha sonra güç düşmesine yani telefonun açma kapatma tuşuna azaltma tuşu ile beraber basınız.Kısa süre sonra ekranda android resmi görülecektir.Azaltma tuşu ile yönlendiriniz ve factory reset bölümüne geliniz ve güç tuşu ile onaylayınız.

htc-one-x-plus-format-atma

Diğer yöntem ise tuşları kullanarak yapılan sıfırlama yöntemidir
Telefonunuzu kapatınız
Ses azaltma tuşuna basılı tutarak,On-Off tuşuna yani Power tuşuna kıs süreyle basınız.
Ekranda Android resmi bulunan ekran geldiğinde Sesi Azalt tuşunu bırakın.
Fabrika ayarlarına sıfırlama (FACTORY RESET) öğesini gördükten sonra sesi azalt tuşu ile o ekrana geliniz ve power tuşu ile onaylayınız.
Daha sonra HTC 10 Lifestyle sıfırlama yani format atma işlemi başlayacaktır…

Eğer telefonunuzda bulunan rehberinizi yedeklemek istiyorsanız sitemizde bulunan Rehber yedekleme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Peki bu işleme başlamadan önce neler yapmamız gerekmektedir.Onları inceleyelim.
1-İlk olarak eğer mümkünse telefonumuzdaki bilgilerimizi yedeklememiz gerekmektedir.Yani yazılımsal olarak tamamen çökme olmadıysa resimlerimizi,videolarımız ve rehberimizi bilgisayarımıza yedeklemeliyiz.
2-Diğer bir durum ise bu sıfırlama işlemine başlamadan önce telefonumuzun şarj durumunu kontrol etmeniz gerekiyor.Şarj durumu en az yüzde 50 olmasında fayda vardır.Aksi halde telefonunuzda kalıcı hasarlara sebep olabilir…

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar