Huawei Ascend G610 Nasıl Format Atılır

Android cihazlarda program ve oyun yükleme işlemlerinde sonra bildiğiniz gibi zamanla programlar güncelleniyor kapladığı kapasiteler artıyor ya da yüklediğiniz program ve oyunlardan sonra bunları zamanla siliyoruz tabi programlardan kalan program parçacıkları zamanla telefonumuzu yavaştabiliyor ve takılmalara nede olabiliyor.

Bu gibi durumlar için ilk olarak şöyle bir önlem alabiliriz.Android sistemler için hazırlanmış hızlandırma ve temizleme programları kullanabilirsiniz.Bu programlar anlattığımız durumlar için özellikle sistemde kalan program parçacıklarınız işe yaramayanları temizliyor ve takılmaları engelleyebilir.Özelliklede sistemde oluşabilecek çökmeleri engelleyebiliyor.

Eğer sisteminizi zamanla yıpranmış ise ya da çökmüş ise ne yapılabilir.Bu gibi durumlar için sıfırlama yani formatlama işlemi yapmanız gerekmektedir.Yani telefonun üzerinde bulunan işletim sisteminin baştan sıfırdan kurulmasını ve telefonda herşeyin silinmesini telefonunuzun ilk günki gibi kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Format Atmak ya da Sıfırlama Nasıl Yapılır
İlk olarak cihazın bataryasını çıkartınızı ve 5 saniye sonra tekrar takınız.Daha sonra cihazın ses açma tuşuna basınız ve sonra power tuşuna basınız.Kısa süre sonra power tuşundan elinizi çekiniz ve ekranda Huawei yazısı gidince ses açma tuşunudan da eliniz çekiniz ardından android logosu belirecektir.Bu işlemde sonra ise karşınıza Wipe Data/Factory Reset bölümüne geliniz ve işlemi onaylayınız.

9
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
bozanAnonimduyguhasanözgür Recent comment authors
bozan
Ziyaretçi
bozan

nasıl yazılım atabilirim??

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

benim telefonum sürekli sd kartları kaldırıyor ve yok sayıyor

duygu
Ziyaretçi
duygu

telefon kendi kendine kapanıp açılıyor yardımcı olur musunuz format atmayı denedim ünlem işareti çıkıyo

hasan
Ziyaretçi
hasan

ünlem işareti çıkıyor komut yok yazısı beliriyor.

özgür
Ziyaretçi
özgür

teşekkürler

dilek
Ziyaretçi
dilek

Lutfen yardimci olun. Bu videodaki gibi formati defalarca yaptim. Surekli telefonun ekranina reklamlar geliyor. Uygulamalara kendi kendine viruslu reklamlar yukleniyo surekli kaldiriyorum yine ayni viruslu program iniyor. Ben bu durumda ne yapmaliyim