Nokia E65 Nasıl Format Atılır

Nokia E65 Nasıl Format Atılır
Android ve İOS işletim sistemlerine sahip cihazların çıkmasından sonra Symbian işletim sistemine sahip cihazlar artık çıkmıyor ve kullanılmıyor.Bunun sebebi ise çağa ayak uyduramaması ve yavaş olması diyebiliriz.Geliştirilmeyen bir sistem olan Symbian artık yerini İOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlara bıraktı.

Symbian işletim sistemine sahip cihazlardan biriside Nokia E65 modelidir.Nokia E65 modeli zamanında gerçekten iyi bir telefondu ve yüksek maliyette satılan cihazlar arasında bulunuyordu.Tabi zamanlar bu durum yerini diğer işletim sistemine sahip cihazlara bıraktı.Bunun sebebi güvenlik olarak sorunları olması,yavaş olması ve kullanımı zor olması olarak bunları sıralayabiliriz..Tabi zamanlar bu işletim sistemi için geliştirme sona erdi ama halen piyasada birçok Symbian işletim sistemine sahip cihaz bulunmaktadır.

Peki elimizde Nokia E65 modeli varsa ve yazılımsal olarak sorunlar yaşıyorsak neler yapabiliriz.
Bu gibi durumlar için aslında pek yapacak bir işlem yok yani sıfırlama yapabiliriz.Sıfırlama yaparak cihazda bulunan tüm bilgilerimizi temizleyebilir ve tekrar kullanmaya başlayabiliriz.

Nokia E65 Format Atmak
-Telefonunuzu kapattıktan sonra bataryayı çıkarıp biraz bekledikten sonra geri takın.
-Telefonunuz kapalı durumda iken Menü Tuşu + Sesi Azalt Tuşu + Kamera Tuşu tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) basın.
-Telefon açıldıktan sonra Açma (Power) tuşunu bırakın. Diğerlerini basılı tutun.
Nokia E65 Format Atma işleminiz başlamıştır. Telefonunuz formatlanmış bir şekilde yeniden başlayacaktır.

Bu işlem sonunda cihazınızda hiç bir bilgi kalmayacaktır ve hepsi silinecektir.Lütfen son olarak gereken dosyalarınızı mümkünse yedekleyiniz.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar