Nokia 6650 Nasıl Format Atılır

Nokia 6650 Nasıl Format Atılır
Android cihazlarda olduğu gibi eski symbian yüklü telefonlarda da sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.Yani yazılımsal bir problem olduğunda yada zararlı yazılımların telefonunuza yüklenmesi ile sıfırlama yaparak telefonunuzu hızlandırabilir ve ilk günki gibi kullanabilirsiniz.Tabi bu işlem sonunda bir çok bilginiz silinebilir ve mutlaka yedekleme yapmalısınız.Bazı durumlarda ise yedekleme yapamayabilirsiniz.Symbian işletim sistemleri android işletim sistemine sahip cihazlara benzememektedir ve size sorunlar çıkartabilir.

Symbian işletim sistemine sahip cihazlardan biriside Nokia 6650 modelidir.Nokia 6650 modeli zamanında gerçekten iyi bir telefondu ve yüksek maliyette satılan cihazlar arasında bulunuyordu.Tabi zamanlar bu durum yerini diğer işletim sistemine sahip cihazlara bıraktı.Bunun sebebi güvenlik olarak sorunları olması,yavaş olması ve kullanımı zor olması olarak bunları sıralayabiliriz..Tabi zamanlar bu işletim sistemi için geliştirme sona erdi ama halen piyasada birçok Symbian işletim sistemine sahip cihaz bulunmaktadır.

Peki bu işleme başlamadan önce neler yapmalısınız. İlk olarak şarj durumunu kontrol etmelisiniz.Eğer şarj göstergenizde yüzde 50 gibi bir değer varsa işleme başlayabilirsiniz.Eğer yoksa şarjda yada şarj ettikten sonra sıfırlama işlemi yapmalısınız
Diğer bir durum ise yedekleme işlemidir.Eğer mümkünse cihazdaki bilgilerinizin bir yedeğini almayı unutmayınız.Bilgileriniz içindeyken sıfırlama işlemi yaparsanız tüm bilgileriniz silinecektir.

Ekran Alıntısı

Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve Power tuşu ( telefonu açıp kapattığımız tuş )na yani 4 tane tuşa ( Yıldız-Üç-Yes-Power ) aynı anda basmanız gerekiyor. Tuşlara 5 saniye kadar bastığınızda ekranda Formating yazısı gelecek

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar