General Mobile Discovery Air Nasıl Format Atılır

Günümüz akıllı telefonları hayatımızı kolaylaştıran en büyük yardımcılarımızdan. Günün her anında bu akıllı cihazlarla iç içeyiz. Metroda, vapurda, otobüste hatta tuvalette bile onlarla vakit geçiriyoruz. Yeryüzünde hiçbir ürün insanların yaşamına bu denli etki etmemişti.

Akıllı telefonlar kullanıcılarının günlük ve kişisel kullanıma bağlı olarak bazı durumlarda telefonları yavaşlıyor (kasıyor) , ekranları donmalar yapıyor, verilen komutlara geç cevap verme ya da hiç cevap vermeme gibi bir dizi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bu gibi sorunlardan kurtulmanın en kesin ve etkili çözümü ise telefonunuza format atmaktan geçiyor. Bu işlem akıllı telefonun yeniden verimli ve hızlı bir şekilde çalışmasını kullanıcı tarafından verilen komutlara tepki süresinin normal sürelere dönmesini sağlar. Format atmak bir başka deyişle telefonunuzu ilk aldığınız haline (eğer sıfır model ise) geri döndüren etkili bir yenileme yöntemidir. Format atma işleminde dikkat edilecek en önemli nokta ise bu işlem sırasında telefonun hafızasında bulunan tüm veriler sileneceğinden öncesinde telefonda bulunan önemli verilerinizi başka bir platforma (SD kart, pc vb.) taşımak akıllıca olacaktır. Yoksa format işleminden sonra geri dönüş yok.

Bu İşlemi Gerçekleştirmeden Önce Cihazınızın Şarj Oranının Yüksek Olmasına Dikkat Edelim. Minimum : %50

– Telefonumuzu Tamamen Kapatılım Telefonun Bataryası Çıkıyorsa Bataryayı Çıkarıp tekrar Takalım.

– Telefon Kapalı Durumdayken Ses Açma + Güç Butonu (Power) Tuşlarına basalım General Mobile Yazısını Gördüğümüzde Sadece Güç Tuşundan Elimizi Çekelim Ses Açma Tuşu Basılı Kalsın Recovery ekranı açıldığında tüm tuşlardan elimizi çekelim..

-Karşınıza Gelen Ekranda wipe data/factory reset yazısının üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.

-Gelecek olan ekranda bir tane Yes Delete All User Data olacaktır. Üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.
GENERAL MOBİLE İÇİN

-Sıfırlama işlemi tamamlandığında karşımıza gelen ekranda Reboot System Now yazısının üzerine gelelim açma kapama tuşuna parmağımız basılıyken ses açma tuşuna basalım.

Cihaz kapanıp açılacaktır. Açıldığında kolay kurulum adımları gelecektir. Dil – Google Hesabı vb. Kolay kurulum işlemi bittiğinde cihazınızı kullanabilirsiniz.

3
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gezginAydın yaziciFormat Recent comment authors
Aydın yazici
Ziyaretçi
Aydın yazici

Slm disvover air var telefonun arada geritusu başlıyor girdiği programlar gidi gidip geliyor ne yapmalıyım tesekkurler

Format
Ziyaretçi
Format

teşekkürler