HTC One M9 Nasıl Format Atılır

Günümüz akıllı telefonları hayatımızı kolaylaştıran en büyük yardımcılarımızdan. Günün her anında bu akıllı cihazlarla iç içeyiz. Metroda, vapurda, otobüste hatta tuvalette bile onlarla vakit geçiriyoruz. Yeryüzünde hiçbir ürün insanların yaşamına bu denli etki etmemişti.

Akıllı telefonlar kullanıcılarının günlük ve kişisel kullanıma bağlı olarak bazı durumlarda telefonları yavaşlıyor (kasıyor) , ekranları donmalar yapıyor, verilen komutlara geç cevap verme ya da hiç cevap vermeme gibi bir dizi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bu gibi sorunlardan kurtulmanın en kesin ve etkili çözümü ise telefonunuza format atmaktan geçiyor. Bu işlem akıllı telefonun yeniden verimli ve hızlı bir şekilde çalışmasını kullanıcı tarafından verilen komutlara tepki süresinin normal sürelere dönmesini sağlar. Format atmak bir başka deyişle telefonunuzu ilk aldığınız haline (eğer sıfır model ise) geri döndüren etkili bir yenileme yöntemidir. Format atma işleminde dikkat edilecek en önemli nokta ise bu işlem sırasında telefonun hafızasında bulunan tüm veriler sileneceğinden öncesinde telefonda bulunan önemli verilerinizi başka bir platforma (SD kart, pc vb.) taşımak akıllıca olacaktır. Yoksa format işleminden sonra geri dönüş yok.

Bu İşlemi Gerçekleştirmeden Önce Cihazınızın Şarj Oranının Yüksek Olmasına Dikkat Edelim. Minimum : %50

İlk olarak ses düzeyini azaltma tuşuna basılı tutup daha sonra ise güç düğmesine basılı tutunuz.Ekran üç android resmi bulunan ekranın gelmesini bekleyiniz bu ekran geldiğinide ise güç ve ses azaltma tuşlarını bırakınız.Daha sonra ise karşınıza Factory Reset tuşu çıkacaktır.Ses azaltma tuşu ile Factory Reset bölümüne geliniz ve güç tuşu ile onaylama işlemi yapınız.

2
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gezgincaner Recent comment authors
caner
Ziyaretçi
caner

merhaba
benım kullandığım tlf markası htc one max tlf sarzı % 9 du tlf kullanırken bırden tlf kapandı ve de dahada açılmadı sızın yazdığınız format atma şeklıne gore denedım yalnız her hangı bır randuman alamadım tlf hala aynı açılmadı bıle yardımcı olursanız memnun kalırım tşkler …