Vestel Venus 5.5 X Nasıl Format Atılır

Vestel Venus 5.5 X Özellikleri
Vestel firması bildiğiniz gibi en çok yatırım yaptığı ürünlerden biriside yerli yatırım olarak çıkırılan Vestel Venus 5.5 X ile karşımıza geldi.Fiyat ve performans olarak kullanıcı dostu olan Vestel Venus 5.5 X satın alınabilir.Genel olarak Android işletim sistemini kullandığı için genel ayarları diğer Android sistemli cihazlar ile aynı olduğu için yapacağınız ayarlar ve değişiklikler de aynı olacaktır.Eğer sistem çökerse yada ekran şifresi yani desen şifresinde bir sorun olursa format atma işlemi uygulamanız gerekmektedir.
İşlemcisi: 4 çekirdekli, 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400
-Ram: 1 GB
-Dahili Bellek: 16 GB
-Harici Bellek: 32 GB (Micro SD)
-Ekran Çözünürlüğü: 1280 X 720 IPS HD Ekran
-Arka Kamera: 13 Mega Pixel
-Ön Kamera: 2 Mega Pixel
-Pil: 2000 mAH
Vestel Venus 5.5 X Format Atma
Android akıllı telefonlarda çok fazla yazılımsal sorunlar olabilir yada ekran – desen şifrenizi unuttuğunuz zaman format atmanız gerekebilir. Bizde sizler için Vestel Venus 5.5 X modeline nasıl format atılır onu anlatmak istiyoruz.

Vestel Venüs 5.5 X Format Atma Sıfırlama Reset Atma

1- Eğer yazılımsal olarak sorun yaşıyorsanız ve menü bölümüne ulaşabiliyorsunuz. Bu işlemi Menü — Ayarlar — Yedekle ve Sıfırla — Fabrika ayarlarına Sıfırla — Telefonu Sıfırla — Herşeyi Sil yolunu izleyerek cihazısınızı sıfırlayabilirsiniz.

2- Eğer ekran şifrenizi unuttuysanız yada hatalı olarak giriş yaparsanız cihaz kilitlenecektir ve sıfırlamaktan başka çareniz olmayacaktır. Recovery Mode olarak sıfırlama yapabiliriz.
– İlk olarak telefonunuzu kapatınız
– Daha sonra ise Sesi Yükselt tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşlarına basınız.
– Telefonunuz açıldıktan sonra yani ekranda yazılar gelmeye başladıktan sonra ise (Power)Açma Tuşunu bırakın ve Sesi Yükseltme tuşuna basılı tutunuz.


– Android System Recovery mod gelecektir. Android System Recovery bizim cihazı tamamen sıfırlama yapabileceğimiz ekrandır.
– Sesi Azaltma tuşu ile ekranda Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma(Power) bölümüne geliniz ve Yes’i seçip Açma(Power) basınız.
– Son işlem olarak ise Reboot System Now‘ı ile seçim yapınız.
Not : Eğer mümkünse cihazda bulunan bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz. Bu işlem sonunda tüm bilgileriniz tamamen sıfırlanacaktır.
İşleme başlamadan cihazın en az yüzde 50 şarj olarak bulunmasında fayda var.
Cihazınızda Google hesabınız var Recovery Mode bölümünden sıfırlama yapmadan önce mutlaka cihazda Google hesabınızı kaldırınız.

2
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
halilGüliz Recent comment authors
halil
Ziyaretçi
halil

teşekkürler

Güliz
Ziyaretçi
Güliz

teşekkürler