General Mobile 4G Android One Nasıl Format Atılır

Fiyat ve performans bakımından satın alınabilecek cihazlar arasında bulunan General Mobile 4G Android One büyük bir proje ile Google sayesinde piyasaya sürüldü.Düşük maliyeti ile herkesin bir akıllı cihaz sahibi olmasını hedefleyen bu sistemde Discovery modelleri gibi yüksek satış rakamlarına ulaştı diyebiliriz.Tek hatlı ve çift hatlı seçeneği ile karşımıza gelen General Mobile 4G Android One 700 TL bir fiyat ile ülkemizde satışa sunuldu.Aynı zamanda Android işletim sistemini son sürümü olan marshmallow ile gelen bu cihaz kullanıcıları için en cazip cihazlara arasına kısa sürede girdi diyebiliriz.

General Mobile 4G Android One Teknik Özellikleri
HD çözünürlük (720×1080 piksel) ve 294 PPI piksel yoğunluğuna sahip, Gorilla Glass 4 ile korunan 5 inç IPS dokunmatik ekrana,
1.2 GHz hızında, 4 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 410 işlemciye ve Adreno 306 grafik arabirimine,
2 GB RAM ve 16 GB MicroSD kart ile arttırılabilir bir dahili hafızaya,
Tek/Çift SIM kart yuvası ve 64 GB destekleyen MicroSD kart yuvasına,
4G, Bluetooth 4.0, GPS ve bildirim ışığına,
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot ve microUSB 2.0 girişine,
Çift LED flaşa sahip, 1080P’de 30fps video kaydında bulunabilen 13 MP arka ve 5 MP ön kameraya
2500 mAh gücünde değiştirilebilir bataryaya,
Kafada 0.288 W/KG SAR

Burada çok satan ama diğer android cihazların yazılımsal sorunlarını kapatmış olmuyor. Bildiğiniz gibi Android cihazların kronik sorunlarından birisi kilitlenmeler ve takılmalardır.Bu gibi durumlarda ise cihazın bir yedeğini alıp format atmak gerekmektedir yada ekrana koyduğumu desen şifresi yada ekran şifresi yüzünden tekrar format atmak gerekmektedir.Peki General Mobile 4G Android One modeline nasıl sıfırlanız böyle durumlar başımıza gelirse neler yapabiliriz onu görelim..

Telefon Kapalı Durumdayken Ses Açma + Güç Butonu (Power) Tuşlarına basalım General Mobile Yazısını Gördüğümüzde Sadece Güç Tuşundan Elimizi Çekelim Ses Açma Tuşu Basılı Kalsın Recovery ekranı açıldığında tüm tuşlardan elimizi çekelim..

-Karşınıza Gelen Ekranda wipe data/factory reset yazısının üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.

-Gelecek olan ekranda bir tane Yes Delete All User Data olacaktır. Üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.
-Sıfırlama işlemi tamamlandığında karşımıza gelen ekranda Reboot System Now yazısının üzerine gelelim açma kapama tuşuna parmağımız basılıyken ses açma tuşuna basalım.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar