Vestel Venüs 5.5X Nasıl Format Atılır?

Vestel Venüs 5.5X Nasıl Format Atılır
Telefonda yavaşlama olması, android sistemin çökmesi, telefon şifresinin unutulması gibi durumlarda telefonunuza format atmanız gerekebilmektedir.Özellikle yavaşlama durumunda normal telefon performansınızın %20si gibi bir düşüş varsa ve bu düşüş, bazı telefonu yoran uygulamaları kaldırmanıza rağmen düzelmiyorsa, format atmanız önerilmektedir. Çünkü böylesi durumlarda, gizli koddan telefona yerleşmiş virüslerden şüphe edilir. Siz iyisi mi ne telefonunuzu ne de kendi kişisel güvenliğinizi tehlikeye atmayın ve telefonunuza format atın.

Format öncesi mutlak suretle telefonunuzun şarjı en az %50 olmalı ve format işlemi bataryaya takılı şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde, format atarken şarjınız bitebilir ve telefonunuz sistemsel sorunlarla karşılaşabilir. Ayrıca, mutlaka teflonunuzda bulunan ihtiyacınız olan her türlü dosyanın yedeğini alın. Çünkü format attığınızda telefonunuzun android sürümü dahil tüm dosyalar fabrika ayarlarına dönecek, sonradan yüklediğiniz her şey silinecektir.

Ayarlar’dan Format Atma

Ayarlardan format atma son derece pratiktir. Telefonunuzun Ayarlar bölümünde yer alan kişisel bölümdeki Yedekle ve Sıfırla yazısına tıklamanız, ardından sırasıyla, Fabrika verilerine sıfırla ve telefonu sıfırla diyip, format atma işlemini başlatmanız yetecektir. Ancak, bazen öyle durumlar olur ki, kişilerin ayarlardan format atması mümkün olmaz. Bu gibi durumlar için, yazımızı okumaya devam edin.

Kapalı Halde Sistem Kurtarmadan Format Atma

Telefonunuz kapalıyken format atmanız mümkündür. Vestel Venüs 5.5X için, telefon kapalı konumdayken ses tuşu ve güç tuşuna basılı tutun. Telefonunuz bu haldeyken bu iki tuşa basılı tuttuğunuzda sizin karşınıza Android System Recovey ekranını getirecektir. Bu ekran karşınıza geldiğinde, ses tuşları yardımıyla Wipe Data/Factory Reset yazısının üzerine gelin. Sonrasında güç tuşuna bir defa basarak bu seçeneğe tıklama işlemini gerçekleştirin. Hemen yeni gelen ekranda Reboot System Now yazısının üzerine yukarıda öğrettiğimiz yöntemle gelip tıklayın. Onay verin ve format atma işleminizi başlatın.

Telefonunuz kapalıyken özel dosyalarınızı kurtarmak için hafıza kartınıza bağlanabilir, USB kablonuz ile telefonunuzun datasına erişmeniz bir olasılık imkanlı olabilir. Ya da doğrudan bir telefoncudan yardım alabilirsiniz. Ancak unutmayın, yedek almadan format atarsanız, dosyalarınızı kurtarma şansınız bir daha olmaz. Bu yüzden format öncesi gerekli yedeklerinizi alın, sitemiz doğacak sorunlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar