Vestel Venüs V3 5070 Nasıl Format Atılır

Vestel Venüs V3 5070 Nasıl Format Atılır?
Yazılımda ortaya çıkan birtakım sorunlar, Vestel Venüs V3 5070 model cep telefonunuzun yavaşlamasına sebep olabilir. Ancak bu yavaşlama öyle sıradan bir geç açılmanın çok da ötesinde. Bir uygulamayı tıklarsınız, uygulamanın açılış sayfası 3-4 saniyelik gecikmeli gelir, telefonunuzun mesajlaşma bölümünden çeşitli uygulamalar ile mesaj göndermeye çalışırsınız, yazılar iki- üç saniye aralıklı gecikme ile mesaj bölümüne düşer. İşte böylesi ciddi yavaşlamalar, telefonu kullanamaz hale getirir. Sebebi net olarak bilinmese de, bazı aynı alt yapıya sahip uygulamaların, çakışan veri alma, gönderme işlemlerinden kaynaklanabileceği düşünülmektedir. Bu sorunun çözümü ise sadece format atmak ile mümkündür.
Vestel Venüs V3 5070 Format Atmak
Format atma öncesi size gerekli dosyaların bir yere yedeğini alın. USB kablonuzla data tranferi şeklinde yedek alabileceğiniz gibi Google servisleri ile de yedek almanız mümkündür. Formata başlamadan önce, şarjınız en az %40 olsun ve telefonunuz, şarja takılı kalsın.

Sistemde Çökme Olmadan Format Atma

Sisteminizde herhangi bir çökme problemi yoksa, Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla kısmına Kişisel bölümünden giderek, buradan Fabrika ayarları ve telefonu sıfırla diyip, format atma işleminizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Ancak, sistemde çökme varsa yani bu bölüme ulaşamayacak durumdaysanız, aşağıdaki yöntemler size yardımcı olacaktır.

Sistemde Çökme Varsa Format Atma

Telefonunuzu kapatın ardından ses tuşları ve telefonu açma tuşu olan yandaki güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Parmaklarınızı çekmeyin, ta ki karşınıza siyah ekran üzerine beyaz yazılardan oluşan bir menü gelene kadar. Bu menü, Android sıfırlama ekranıdır. Karşınıza gelen seçeneklerden alt kısımda bulunan Wipe Data/Factory Reset’in üzerine ses kısma düğmesi yardımıyla gelip, bu seçeneğe güç tuşuna bir defa basarak tıklayın. Hemen karşınıza Reboot System Now yazısı gelecektir, aynı şekilde bu yazı üzerine gelip tıklayın. Onay için Yes komutu üzerine gelip onayı verdikten sonra format atmanız başlayacaktır.

Format atma süresi telefondan telefona farklılık gösterebilmektedir. Aynı modeller içinde bile farklılık görülebilir bu yüzden genel bir süre vermiyoruz. Siz kurulum ekranı gelene kadar bekleyin. Eğer , 1 saat geçmesine rağmen bu ekran hala gelmediyse teknik servisten yardım alın.

 

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar