Reeder P11SE Nasıl Format Atılır

Reeder P11SE Nasıl Format Atılır
Son zamanlarda ülkemizde kullanıcılarla buluşan ve Vatan Bilgisayar olarak çıkartılan cihazlardan biriside Reeder P11SE modelidir. Reeder ülkemize Vatan Bilgisayar olarak getirilmektedir. Diğer çoğu akıllı cihazlar gibi Android işletim sistemi yüklü olarak kullanıcıları ile buluşmaktadır. Android işletim sistemini kullandıkları için genel olarak bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda yavaşlamalar,kasılmalar daha fazla görülmektedir. Android işletim sistemi sahip akıllı telefonlarda yüklediğimiz uygulamalardan sonra yada oyunlardan sonra farklı sorunlarda görülmektedir. Özellikle Google Play dışında yapılan yüklemeler farklı sorunlar ortaya çıkartabiliyor.. Peki Reeder P11SE cihazımızda yazılımsal sorunlar olursa ne yapmamız gerekiyor onu görelim..

Not : Format atma işleminden önce mutlaka cihazda bulunan Google hesabınızdan çıkış yapmayı unutmayınız. Aksi halde format atma işleminden sonra Google hesabı soracaktır ve bilmiyorsanız cihaz kilitlencektir.
1- Reeder P11SE modelinde tuşlara kombine bir şekilde basarak format atma işlemi yapabiliriz.
2- Reeder P11SE cihazımızı kapalı konuma getiriniz. Cihazımızda elle format atmak istiyorsanız ilk olarak Ses Yükseltme Tuşuna basılı tutarak Power yani güç tuşuna basılı tutunuz..
3- Daha sonra ise Reeder P11SE cihazınızın ekranında Android robotu görüldüğü zaman tüm tuşları bırakınız.
4- Android robotu ekran geldiğinde ise Power yani Güç tuşuna bir kere basınız.

5- Android System Recovery menü yani kurtarma menüsü ekrana gelecektir.
6- Ekranda gelen bölümde ise ses kısma tuşları ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçiniz Sesi Yükselt tuşuna basınız.
7- Yes- delete all user data seçip Sesi Yükselt tuşunu kullanarak onaylayınız.
Bu işlemlerden sonra kısa süre geçecektir ve Reeder P11SE format atma işleminde bitmiş olacaktır. Yukarıdaki belirttiğimiz not bölümünde ise mutlaka cihazdaki Google hesabınızdan çıkış yapınız..

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar