Huawei U8800 İdeos X5 Nasıl Format Atılır

Huawei U8800 İdeos X5 Nasıl Format Atılır
Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda birçok özellik vardır.Bu özellikleri ise uygulama yükleyerek her zaman kullanmaktayız.Tabi zamanla kullandığımız bu uygulamalar işimize yarıyor olsada belirli zaman sonra telefonumuzda yavaşlamalara ve kasılmalara neden olabilir.Bu kasılmalar eski model cihazlarda daha zor olacaktır ve format atma işlemi yapmadan kolay kolay sorun ortadan kalkmaz.

Bazende yüklediğimiz uygulamalardan yada veri transferi ile aldığımız dosyalar sayesinde zararlı dosyalar gelerek telefonumuzun yavaşlamasına ve kullanılmak hale gelmesine neden olabilir.Bu gibi durumlar için bilgisayarlarda gibi android işletim sistemine sahip cihazlarda yazılım yükleme yada format atma gibi işlemler uygulayarak hızlandırmak cihazı ilk günkü gibi kullanmamız sağlayabilir…

Eğer telefonunuzda bulunan rehberinizi yedeklemek istiyorsanız sitemizde bulunan Rehber yedekleme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

soru
1-Data reset
2-Reset Phone
3-Erase Everything

huawei_u8800_ideos_x5_hard_reset
Format Atma işlemine başlamadan önce ise aşağıdaki işlemlere dikkat etmeliyiz.
Öncelikle aşağıdaki format atma adımlarından ikisi için de, telefonunuzun şarj yüzdesinin minimum %75 olmasına özen gösterin. Ayrıca, cihazın fabrika ayarlarına dönmesi ile birlikte içerisinde bulunan tüm bilgilerin silineceğini de unutmayın. Bu yüzden, size lazım olan gerekli tüm dosya ve belgelerin yedeğini almayı unutmayın.

2
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
neoxiayhan Recent comment authors
ayhan
Ziyaretçi
ayhan

huawei u8800 ıdeos x5 kullanıyorum ama format talımatlarınızda soyledıgınız hıc bırsey telefondakıne uymuyo

Özgür U.
Yönetici
Özgür U.

öncelikle sim kartı telefondan çıkarın çünkü takılıyken başlarsanız formata hattınızın tekrar kullanılamama ihtimali var.telefon kapalıyken ses artırma tuşuna basarken power a basarak telefonun açıkdığını gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. sistemle ilgili sayfa gelecektir ve bunlardan ” wipe data / factory reset ” i seçin. açılan yeni saydada no ile ilgili seçeneklerin yanında bir tanede yes ile başlayan seçeneği göreceksiz. yes olanı seçin. sırasıyla şunları gelecek.formatting DATAWiping dataFormatting DATAFormatting CACHEDate wipe complete…format bitmiştir telefonu powerdan kapatıp açabilirsiniz. format atılamadıysa bataryayı çıkarıp taktıktan sonra formatı tekrar uygulayın….