Nokia C6-01 Nasıl Format Atılır

Nokia C6-01 Nasıl Format Atılır
Nokia’ın Symbian S60 model akıllı telefonunda yavaşlama problemi ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, çözümü format atmakta buluyor. Geliştirilmeye açık bir yazılım dili üzerine inşaa edilmiş telefon, bu yönü ile kötü amaçlı yazılım üreten art niyetli kişilerin de hedefi haline geliyor. Böylelikle telefona üretilen yüzlerce kötü yazılım ile karşı karşıya gelen kullanıcılar, bir süre sonra telefonlarında ciddi oranda yavaşlama, donma, uygulamaları açamama gibi problemlerle karşı karşıya kalmaya başlıyor. Çözüm ise son derece basit. Format atmak!
Symbian S60 için iki tip format atma seçeneği bulunuyor. Bulardan biri ayarkardan yapılan soft format diğeri ise telefon kapalı konumdayken gerçekleşen hard format.
Öncelikle aşağıdaki format atma adımlarından ikisi için de, telefonunuzun şarj yüzdesinin minimum %75 olmasına özen gösterin. Ayrıca, cihazın fabrika ayarlarına dönmesi ile birlikte içerisinde bulunan tüm bilgilerin silineceğini de unutmayın. Bu yüzden, size lazım olan gerekli tüm dosya ve belgelerin yedeğini almayı unutmayın.
Soft Format Atma
Eğer telefonunuz açılıyorsa ve arama bölümüne erişebiliyorsanız, bu format atma seçeneğini kullanabilirsiniz. Telefonunuz açık konumdayken, arama bölümüne gidin ve *#7370# yi tuşlayın. Bu tuşlamayı yaptığınız anda, telefon ekranınızda “Tüm orijinal ayarlar geri yüklensin mi?” şeklinde bir soru ibaresi belirecektir. Bu soruyu onayladığınız ve ilgili kısma güvenlik kodunu girdiğiniz andan itibaren, bir süre bekleyip, telefonunuz kapanıp, tekrar açılacaktır. Ancak, açılış biraz uzun sürecektir çünkü telefonun format atma işlemi bu adımdan sonra başlamıştır. Ortalama format süresi 4 ile 10 dakika arası değişim gösterebilmektedir.

c6hardreset

Hard Format Atma
Telefonlarının açılış ekranına erişim sağlayamayan Symbian S60 kullanıcılarının bu format atma seçeneğinden başka çareleri yoktur. Bu yöntem ile format atmak da son derece kolay. Cihazınız kapalıyken, * 3 Yes ve Power tuşlarına basılı tutun. Sırası ile karşınıza gelen kısımları otomatik olarak yönlendirmeler eşliğinde takip ettiğinizde formatınız başlayacaktır. Ancak bu yöntemde de güvenlik kodu soracaktır.
Cihazınızın güvenlik kodunu öğrenmek için http://nfader.z-host.ru/ adresine giderek, Symbian S60 modelinizin IMEI numarasını ilgili alana yazıp, Generate düğmesine basmanız yeterli. Site size güvenlik kodunuzu verecektir.

105
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
52 Comment threads
53 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
Cemal İnciismailAnonimYunus emre betilıuoıkakk Recent comment authors
Cemal İnci
Ziyaretçi
Cemal İnci

Telefonumun üzerine 1 şişe viski döküldü bir daha ılmadı ne yapmam lazım

ismail
Ziyaretçi
ismail

güvenlik kod unuttum

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ya bende aynını telefon var ve ben buna bilgisayardan nası format atabilirim

Yunus emre betil
Ziyaretçi
Yunus emre betil

Kilit kodu girdi telefonu açamiyorum nesil format atabilirim?

beryy
Ziyaretçi
beryy

teşekkürler

semihh
Ziyaretçi
semihh

rehber sım de kayıtlıysa da gidermi

Anonymous
Ziyaretçi
Anonymous

Teşekkürler

Sencer
Ziyaretçi
Sencer

telefon çok eskidi yeni bir cihaz satın almak gerekiyor.

Ali Sunal
Ziyaretçi
Ali Sunal

teşekkürler

Jerry
Ziyaretçi
Jerry

teşekkürler oldu…

ayşenur
Ziyaretçi
ayşenur

ya kilit kodu istiyo ve ben bilmiyorum kodu şu dört tuşa basıncada sistem hatası diyo napmalıyım

ıuoıkakk
Ziyaretçi
ıuoıkakk

12345

Cemal
Ziyaretçi
Cemal

teşekkürler

Format
Ziyaretçi
Format

mobile security güvenlik kodu istiyor

fedli
Ziyaretçi
fedli

bak teli kapat ac onu istemedenmenuye gir o f secureyi sil sonra zaten kapat dicek kapatacak ve tekrar sil de silecek ve bitecek

AmaçFormat
Ziyaretçi
AmaçFormat

değiştirmediysen kod 12345 tir

irem
Ziyaretçi
irem

format atınca resimler gidiyor mu ayrıca tellefonu ranzadan düşürdüm ve kocaman bi kilit çıkıyor şifre istiyor şifre yoktu ama pin kodu vardı pin kodunu yazıyorum olmuyo

kadir
Ziyaretçi
kadir

abi rehber gidiyomu

Ali İhsan
Ziyaretçi
Ali İhsan

teşekkürler ilk denememde yaptım Allah Razı olsun sizden…