BLU Life Pro Nasıl Format Atılır

Ülkemizde yeni adıyla General Mobile olarak faaliyet gösteren BLU firması sadece bizim ülkemizde tanıtım olaral discovery modelini kullanmaktadır.Yani BLU firmasının dünya üzerinde 40 a yakın bir cihaz çeşiti bulunmaktadır.Genel olarakda Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda diğer cihazlar gibi ayarları ve sıfırlama yöntemleri aynıdır.

Yani Discovery modeline sıfırlama işlemi nasıl yapılıyorsa Life Pro modelindede aynı işlem yapılmaktadır.Bu işlem için şarjınızın yüzde 50 üzerinde olması ve bilgilerinizin yedeklenmesi şarttır.

– Telefonumuzu Tamamen Kapatılım Telefonun Bataryası Çıkıyorsa Bataryayı Çıkarıp tekrar Takalım.

– Telefon Kapalı Durumdayken Ses Açma + Güç Butonu (Power) Tuşlarına basalım General Mobile Yazısını Gördüğümüzde Sadece Güç Tuşundan Elimizi Çekelim Ses Açma Tuşu Basılı Kalsın Recovery ekranı açıldığında tüm tuşlardan elimizi çekelim..

-Karşınıza Gelen Ekranda wipe data/factory reset yazısının üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.

-Gelecek olan ekranda bir tane Yes Delete All User Data olacaktır. Üzerine ses kısma tuşuyla gelelim ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basalım.
GENERAL MOBİLE İÇİN

-Sıfırlama işlemi tamamlandığında karşımıza gelen ekranda Reboot System Now yazısının üzerine gelelim açma kapama tuşuna parmağımız basılıyken ses açma tuşuna basalım.

Cihaz kapanıp açılacaktır. Açıldığında kolay kurulum adımları gelecektir. Dil – Google Hesabı vb. Kolay kurulum işlemi bittiğinde cihazınızı kullanabilirsiniz.

Diğer bir sıfırlama işlemi ise ayarlar bölümünden tüm ayarları ve bilgileri sıfırlayabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments