Fly IQ4513 Quantum Nasıl Format Atılır

Günümüz akıllı telefonları hayatımızı kolaylaştıran en büyük yardımcılarımızdan. Günün her anında bu akıllı cihazlarla iç içeyiz. Metroda, vapurda, otobüste hatta tuvalette bile onlarla vakit geçiriyoruz. Yeryüzünde hiçbir ürün insanların yaşamına bu denli etki etmemişti.

Akıllı telefonlar kullanıcılarının günlük ve kişisel kullanıma bağlı olarak bazı durumlarda telefonları yavaşlıyor (kasıyor) , ekranları donmalar yapıyor, verilen komutlara geç cevap verme ya da hiç cevap vermeme gibi bir dizi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bu gibi sorunlardan kurtulmanın en kesin ve etkili çözümü ise telefonunuza format atmaktan geçiyor. Bu işlem akıllı telefonun yeniden verimli ve hızlı bir şekilde çalışmasını kullanıcı tarafından verilen komutlara tepki süresinin normal sürelere dönmesini sağlar. Format atmak bir başka deyişle telefonunuzu ilk aldığınız haline (eğer sıfır model ise) geri döndüren etkili bir yenileme yöntemidir. Format atma işleminde dikkat edilecek en önemli nokta ise bu işlem sırasında telefonun hafızasında bulunan tüm veriler sileneceğinden öncesinde telefonda bulunan önemli verilerinizi başka bir platforma (SD kart, pc vb.) taşımak akıllıca olacaktır. Yoksa format işleminden sonra geri dönüş yok.

Bu İşlemi Gerçekleştirmeden Önce Cihazınızın Şarj Oranının Yüksek Olmasına Dikkat Edelim. Minimum : %50

Bu gibi takılmalar ve kasılmalara karşı telefonunuzun bir yedeğini almak ve sıfırlama işlemi yapmalısınız.Yapacağımız yöntem ile telefonunuzda hiç bir bilgi kalmayacak ve herşey sıfırlancaktır.

android-hard-reset
1-İlk olarak telefonunuzu kapatınız.
2-Ses yükselt + Power tuşularına basıyoruz ve telefonunu açılmasını bekliyoruz.
3-Ünlüm olarak Android Logosu çıktığında ise Power tuşunu bırakınız.Recovery Mode açılacaktır.
4-Ses Tuşları ile Select The Wipe Data / Factory Reset bölümüne geliniz ve Power Tuşu ile onaylayınız.
5-Son olarak ise Yes Delete All user Data bölümüne gelerek Power Tuşu ile onaylayınız.
6-Telefonunuz kısa süre son

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments