Hiking A12 Nasıl Format Atılır?

Hiking A12 marka android cihaza giren bazı virüsler, kendisini pek çok kere hızlı bir şekilde kopyalayarak, cihazın yavaşlamasına neden oluyor. Şuna dikkat edin, son zamanlarda Google Play harici bir kaynaktan yüklediğiniz APK dosyası var mı? Ve bu dosyayı yükledikten sonra, ücretsiz uygulamaların sağında solunda reklamlar çıkmaya başladı, dosyası silmenize rağmen bu reklamlar kaybolmadığı gibi artmaya başladı mı? Büyük olasılıkla virüs sistem dosyalarınızda bulunuyor. Format atmadan kurtulmanız pek olası değil.

Hiking cihazına format atmadan önce, telefonunuzun şarjının %80 olmasına özen gösterin. Telefon, format atılırken çok fazla enerji sarfiyatı yapmakta, eğer format atılırken, şarjı bitip, telefonunuz kapanırsa çok büyük sistem hasarları ile karşılanılabilinmekte. Bu yüzden, şarj seviyeniz en az %80 olsun. Ayrıca, ihtiyacınız olan tüm dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın. Format işlemi, hepsinin silinmesine sebep olacaktır. İlgili yedekleri aldıysanız gelelim format atma işlemine.

Menü’yü açın. Buradan Ayarlar yazan bölüme girin. Alt bölümlerde Yedekle ve Sıfırla yazısını göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra Fabrika Verilerine Sıfırla diyin ve onaylayın. Telefonunuz, format atılım işlemine başlayacaktır.

Ancak telefonunuzu açamama durumunuz da mevcut. Bu yüzden, telefon kapalıyken format atma işlemine geçiyoruz.

Telefonunuz kapalı konumdayken, ses tuşları ve power tuşuna basılı tutun. Böyle basılı tutarken karşınıza kurulum ekranı gelecek. Bu ekran geldiğinde, parmaklarınızı tuşlardan çekebilirsiniz. Telefonunuzun tuş takımında yanda bulunan ses tuşlarından sesi arttırma tuşunu kullanarak REcovery seçeneğinin üzerine gelip, kısma tuşunu kullanarak onay verin. Karşınıza andorid robotu gelecektir, açma tuşuna basın. (Basılı tutmayın, bir defa basın sadece.) Wipe Data/Factory Reset yaısına tıklayın, ardından, onay bölümünde Yes yazısının üzerine gelip, ses azaltma tuşu ile onay verin. Hemen format atma işleminiz başlayacaktır.

Cihazın format atma süreleri arasında farklılıklar gözlenirken, ortalama 10 dakikada format atma işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Özellikle, 30 dakika üzeri format atma işlemleri büyük sorunlara işaret ediyor olabilir. Böyle bir süreyi aşmanıza rağmen, kurulum ekranı hala karşınıza gelmediyse en yakın teknik servisten destek almanızı öneririz. Ayrıca, bu bölümden de format atılamıyorsa, donanımsal bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments