Hiking A15 Nasıl Format Atılır?

Hiking marka cep telefonunuzda yavaşlama, uygulamalarda sorunlar, siz kullanmadığınız halde uçup gitmeye başlayan internet paketleriniz gibi problemler baş gösterdiyse, büyük olasılıkla telefonunuza virüs bulaşmış demektir. En son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyi, eğer işe yaramazsa korkayın! Format atmak tüm sorunlarınızı çözecektir.

Format atmaya başlamadan önce cihazınızın şarj yüzdesini en az %60 seviyelerine getirin. Format atma işlemi, yüksek oranlarda pil sarfiyatı gerektiren işlemlerdir. Format atılırken şarjınızın bitesi durumu da, telefonda birtakım sistem sorunlarına yol açabilir. Ayrıca, ihtiyacınız olan tüm dosyaları yedekleyin. Bunlara kişisel fotoğraflarınız, whatsapp konuşmalarınız, rehber kişileriniz dahil olabilir. Size lazım olan ne varsa yedeğini alın, çünkü format attığınızda bunların hepsi silinecektir.

İlgili ön hazırlıkları yaptıysanız gelelim format atma işlemi basamaklarına:

Menüye gelin, Ayarlar bölümüne geçiş yapın. Hemen alt kısımda yer alacak olan “Yedekle ve sıfırla” yazısının üzerine tıklayın. Karşınıza bir sayfa açılacak bu bölümde “Telefonu sıfırla” yazısını göreceksiniz buna basın ve onay için, “Tüm verileri sil” diyin. Ardından format atma işlemi başlayacaktır, format atmanız bittikte sonra kurulum ekranı ile karşılaşacaksınız, burada telefon dili gibi ayarları yaptıktan sonra, cihazınızı kişiselleştirip, kurulumunuzu tamamlamış olacaksınız.

Eğer cihazınıza açık erişim sağlayamıyorsanız, kapalıyken de Hiking format atmanız mümkün.

  • Ses tuşu ile telefonu açma tuşuna basın ve bu şekilde basılı kalın.
  • Karşınıza siyah üzerinde beyaz yazılar olan bir ekran gelecektir. Bu ekran gelene kadar tuşlara basmaya devam edin.
  • Gelen ekranda Recovery bağlantısının üzerine geleceğiz. Nasıl mı? Ses yükseltme tuşunu kullanarak gelip, ses kısma tuşunu kullanarak tıklama işlemini gerçekleştireceğiz.
  • Karşınıza Hiking android simgesi gelecektir, bu simgeyi görünce açma tuşuna bir defa basıp çekin.
  • Andorid System Recovery yazısı ile karşılaşacaksınız, ses yükseltme tuşu ile bu yazıya gelip, ses kısma tuşu ile tıklayın.
  • Wipe Data/Factoru Reset yazısına da aynı yöntemle tıklayın ve açılan onay sayfasında Yes yazısının üzerine gelip, aynı yöntemle seçin. Birkaç saniye sonra format atma işleminiz başlayacaktır. Ortalama 5 ile 8 dakika kadar format atma sürebilir, bu süre zarfında telefona dokunmayınız.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments