HTC 10 Lifestyle Nasıl Format Atılır

Android işletim sistemine ait cihazlar bildiğiniz gibi İOS cihazlardan biraz daha farklıdır ve genel özelliği ise kullanıcı tarafından kişiselleştirebilmesidir.Android işletim sistemlerinde bu tarz fazla özellikler zamanla meraklı kullanıcı için zararlı olabilir ve cihazın yavaşlaması yada takılmalar gibi hatalar ile karşı karşıya gelebilir.Özellike yüklediğimiz uygulamalar ve farklı özelliklerden sonra cihazın durumu çok önemlidir.Yüklediğimiz uygulamaları iyi seçmek lazım ve sorun yaşamadan kullanabilmek çok önemli aksi halde cihazdaki bilgilerinizi yedeklemediyseniz kaybolmasına neden olabilir..

Bu durum aynı zamanda Htc marka cihazlar içinde geçerlidir.HTC marka cihazlarda android işletim sistemi kullanmaktadır ve çökme,yavaşlama ve takılma gibi problemler onlar içinde geçerlidir.
HTC 10 Lifestyle Nasıl Format Atılır
İki farklı yöntem ile cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.
Ayarlar sayfasına giriniz ve ardından Yedekle ve Sıfırla bölümüne geliniz.
Telefonu sıfırla‘ya dokunun.
HTC 10 Lifestyle üzerindeki medya ve diğer verileri de silmek istiyorsanız, Tüm verileri sil öğesini seçin.
Tamam öğesine dokunun.

Diğer yöntem ise tuşları kullanarak yapılan sıfırlama yöntemidir
Telefonunuzu kapatınız
Ses azaltma tuşuna basılı tutarak,On-Off tuşuna yani Power tuşuna kıs süreyle basınız.
Ekranda Android resmi bulunan ekran geldiğinde Sesi Azalt tuşunu bırakın.
Fabrika ayarlarına sıfırlama (FACTORY RESET) öğesini gördükten sonra sesi azalt tuşu ile o ekrana geliniz ve power tuşu ile onaylayınız.
Daha sonra HTC 10 Lifestyle sıfırlama yani format atma işlemi başlayacaktır…

Eğer telefonunuzda bulunan rehberinizi yedeklemek istiyorsanız sitemizde bulunan Rehber yedekleme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Peki bu işleme başlamadan önce neler yapmamız gerekmektedir.Onları inceleyelim.
1-İlk olarak eğer mümkünse telefonumuzdaki bilgilerimizi yedeklememiz gerekmektedir.Yani yazılımsal olarak tamamen çökme olmadıysa resimlerimizi,videolarımız ve rehberimizi bilgisayarımıza yedeklemeliyiz.
2-Diğer bir durum ise bu sıfırlama işlemine başlamadan önce telefonumuzun şarj durumunu kontrol etmeniz gerekiyor.Şarj durumu en az yüzde 50 olmasında fayda vardır.Aksi halde telefonunuzda kalıcı hasarlara sebep olabilir…

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments