İphone 6S Plus Nasıl Format Atılır

Diğer modellerdeki gibi olmasada İOS yüklü cihazlarda da belirli zamanlarda yavaşlamalar yada takılmalar olabiliyor.Tabi bu durum Android işletim sistemlerindeki gibi olmuyor.Yani çok fazla takılma yaşamazsınız ama çökmeleri yaşama imkanınız daha çok diyebiliriz.Bu gibi durumlar için cihaza yazılım atmanız yada sıfırlama yapmanız gerekmektedir.İOS cihazlarda Android işletim sistemlerinde olduğu gibi hard reset seçeneği bulunmamaktadır.Sadece Soft reset ve itunes ile yazılım atma imkanınız bulunmaktadır.

İphone 6S Plus Teknik Özellikleri
-Daha hızlı Touch ID (2 kat)
-Daha güçlü alüminyim kaplama
-12 MP iSight Kamera
-4K Video Çekimi
-64-bit M9 işlemci
-Daha hızlı Wi-Fi
-Advanced LTE ile daha hızlı 4G bağlantısı
-5 MP Ön kamera

İphone 6S Plus Nasıl Format Atılır
1- Cihazınızın HOME (ekranın altındaki düğme) düğmesine ve POWER (Cihazın üst kısmındaki açma kapama düğmesi) düğmesine aynı anda tutun.
2- Ekranda sürükle KAPAT ibaresini gördüğünüzde hiçbir şey yapmayın yani görmezden gelin. Ta ki cihaz kendini kapatana kadar.
3- Ardından APPLE logosunu gördüğünüzde elinizi düğmelerden çekebilirsiniz. Başarılı bir şekilde Hard Reseti başlattınız.

hard-reset-of-iphone-4s

İtunes ile Yazılım
Burada tam bir sıfırlama ve yeni yazılım yükleme işlemi yapılır yani siz en günce yazılım hangisi ise onu yüklersiniz.Aynı zamanda İtunes ile telefonunuzda bulunan bilgileri yedeleyebilir ve daha sağlıklı bir işlem yapabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments