İphone SE Nasıl Format Atılır

Diğer modellerdeki gibi olmasada İOS yüklü cihazlarda da belirli zamanlarda yavaşlamalar yada takılmalar olabiliyor.Tabi bu durum Android işletim sistemlerindeki gibi olmuyor.Yani çok fazla takılma yaşamazsınız ama çökmeleri yaşama imkanınız daha çok diyebiliriz.Bu gibi durumlar için cihaza yazılım atmanız yada sıfırlama yapmanız gerekmektedir.İOS cihazlarda Android işletim sistemlerinde olduğu gibi hard reset seçeneği bulunmamaktadır.Sadece Soft reset ve itunes ile yazılım atma imkanınız bulunmaktadır.

Yeni iPhone SE’nin teknik özellikleri

– 8 megapiksel arka ve 1.2 megapiksel ön kamera
– Apple’ın ”Health app”lerinin gereken ölçümleri yapabilmesi için bir barometre
– Apple Pay sistemi için NFC çipi
– A8 ve M8 çipsetleri
– 2 GB RAM
– Bluetooth 4,2, VoLTE, 802.11ac Wifi
– Apple’ın ”Live Photos” özelliği
– Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renk seçenekleri

iPhone SE’nin 16 GB modeli 1999 TL, 64 GB sürümü ise 2399 TL’den satılacak ve Nisan başından itibaren yeni telefonlar Türkiye’de olacak. Böylece Apple iPhone’ların fiyatını ciddi anlamda düşürmüş oldu.

İphone cihazları formatlamak yada tamamen sıfırlamak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem eğer mümkünse bulunan bilgilerin bir yedeğini almak olmalıdır.Daha sonra ise bilgisayarınıza İtunes programını yüklemelisiniz.İtunes programının kurulum işlemini bitirdikten sonra ise data kablosu ile cihazınızı bilgisayara bağlayınız.

Daha sonra ise itunes programını çalıştırınız ve yedekleme işlemini yapınız.Yedekleme işlemi cihazın tüm bilgilerini bilgisayarınıza kayıt etme işlemidir.

iphone_se_format_atma

Yedekleme işleminden sonra ise yeni yazılım için yedeklemeyi geri yükle seçeneği ile yeni yazılımı yükleme fırsatınız olacaktır.Burada unutmamız gereken tek unsur İcloud şifresidir.Eğer İcloud şifrenizi unuttuysanız yada bilmiyorsanız cihaz açılmayacaktır.Sizden İcloud şifresi isteyecektir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments