Lenovo A7000 Turbo Nasıl Format Atılır

Lenovo A7000 Turbo Nasıl Format Atılır
Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde belirli durumlarda yazılımsal sorunlar yada kullanıcıdı hatalarından oluşan hatalar olabiliyor. Bu gibi durumlardan dolayı genel olarak cihaza sıfırlama yani format atma işlemi yaparak cihazdaki sorunlardan kurtulabiliriz. Android işletim sistemine sahip cihazlarda en çok yaşanan sorunlardan biriside unutulan ekran şifresi yani desen kilidi durumudur. Bu gibi durumlarda ise mutlaka sıfırlama yapılarak kurtulabilirsiniz.
Not : Bu işlemden önce özellikle tuşlara basarak yapacağınız sıfırlama işleminden önce cihazda bulunan Google hesabınızı kaldırmanız gerekmektedir. Eğer o şekilde sıfırlama yapacaksanız mutlaka cihazda bulunan Google hesabınızın şifresini unutmayınız.. Nedeni ise format işleminden sonra bunu size soracaktır.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama
Cihazın fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi Ayarlar bölümünen yapılan ufak bir işlemdir. Bu işlem için ise Ayarlar >> Yedekle ve Sıfırla >> Fabrika Ayarlarına Sıfırla >> Tümünü Sil dedikten sonra cihaz kısa süre kapanacaktır ve hiçbir şekilde cihazı ellemeyiniz yada tuşlarına basmayınız.
Tamamen Sıfırlama yani Hard Format dediğimiz işlem için ise;
Telefonunuzu kapatınız ve 10 saniye kadar kapalı konumda bekleyiniz.
Ses açma tuşuna basılı tutarken Power tuşuna basınız ve telefonunuzun açılmasını bekleyiniz.
Ekrana beyaz yazılar gelecektir. Bu ekran gelene kadar tuşları bırakmayınız. Dokunmatik bölüm bu aşamada çalışmayacaktır.
Recovery Mode gelecektir ve burada ses kısma tuşları ile onaylayabilirsiniz. Gereken yeri seçtiğiniz zamana ise Kurtarma Moduna giriş yapmış olacaksınız ve ses açma – ses kapatma tuşlarını kullanarak ilerleyebilir ve güç tuşu ile onaylayabilirsiniz. Wipe/Data Factory Reset bölümüne gelip onaylayınız.. Bu işlemden sonra Cache temizleme işlemi yapabilisiniz bunuda wipe cache partition bölümüne gelerek onaylayınız.. Son işlem olarak ise Reboot System Now dedikten sonra format atma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar