Samsung Galaxy J2 (2017) Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy J2 (2017) Format Atmak
Daha önceden bilgisayarlarda olduğu gibi artık Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletler sıfırlama veya diğer adı format atma gibi işlemleri kullanarak cihazları ilk günkü duruma getirebiliyor ve yazılımsal sorunlarını ortadan kaldırabiliyoruz. Her markada yada modelde format atma işlemi değişebiliyor yani bazılarında 2 tuş ile bazılarında 3 tuş ile işlem yaparak hard reset dediğimiz işlemi kolayca yapabiliyoruz. Cihaz üzerinde sadece tuşlar ile değil aynı zamanda ayarla bölümünde de ayarları sıfırlama yada format atma işlemi de bulunmaktadır. Bu işlem ise diğer işleme göre biraz daha basit ve hızlı bir yöntemedir. Tabi yapılan bu iki işlemde de bilgilerinizi yedeklenmesi gerekmektedir.

İlk işlem olan hard reset nasıl atılır onu görelim

  • Cihazınızı kapatınız ve kısa süre 5 saniye kadar bekleyiniz. Eğer bataryası çıkabiliyorsa çıkartınız ve bekleyiniz.
  • Daha sonra ise cihaz üzerinde bulunan Orta Tuş ve Ses Açma Tuşuna basını ve ardından On-Off yani açma kapatma tuşuna basını.
  • Ekranda Samsung logosu görüldüğü zaman ise Of – Off yani açma kapatma tuşunu bırakınız.
  • Ekrana Recovery Mode gelecektir. Buradan Ses Kısa ve Açma tuşlarını kullanarak Wipe Data/Factory Reset bölümüne geliniz ve On – Off tuşuna basarak onaylayınız.
  • İşlem tamamlanınca tekrar Reboot System Now bölümüne geliniz ve On – Off ile onaylayınız.

Cihaz kısa süre sonra açılacaktır. Bu esnada cihazın hiçbir tuşuna basmayınız yada bataryayı çıkartmayınız. Bu işlem sonunda cihazda bulunan tüm bilgilerinizi silinecektir.

Not : Bu işlemden önce mutlaka cihazda bulunan Google hesabınızda ve Samsung hesabınızdan çıkış yapınız.

Diğer bir sıfırlama işlem ise ayarlar bölümünden yapılan Cihazın  ayarlar bölümüne girdiğiniz zaman Yedekle ve Sıfırla bölümünden diğer sıfırlama işleminde yapabilirsiniz.

Format Atma işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar
– Şarj durumunuzun en az yüzde 50 olmasına dikkat ediniz.
– Cihazda bulunan Google ve Samsung hesaplarından mutlaka çıkış yapınız
– Eğer cihaz üzerinde önemli bilgileriniz varsa mutlaka bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemi için program kullanabilir yada cihaz imkanları ile yedekleme yapabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments