Samsung Galaxy J4 Core Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy J4 Core Format Atmak

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde yazılımsal hatalar yada sistemsel bazı hatalar yüzünden sıfırlama yada format atma işlemi yapılabilir. Android işletim sistemlerinde belirli tuşlara basarak yada ayarlar bölümünden cihaz içerisinde bulunan tüm bilgileri silebilir ve ilk günkü gibi kullanmaya devam edebiliriz.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce eğer kullanmakta olduğunuz Gmail adresinizi biliyorsanız sorun yok, bilmiyorsanız mutlaka cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizden çıkış yapınız.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde şarj durumuna dikkat ediniz ve yüzde 50 gibi olmasına dikkat ediniz. Bazı işlemler fazla uzun sürebilir ve sıkıntı olabilir.

– Cihaz üzerinde bulunan bilgileriniz sizin için önemliyse mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi ( rehber, fotoğraf, video vb.. ) yedekleyiniz.

Samsung Galaxy J4 Core Format Atma – Galaxy J4 Core Format Atma
Android 7.0 işletim sistemi kullanıyorsanız Ayarlar bölümüne ve daha sonra Genel Yönetim bölümüne giriniz. Daha sonra ise Sıfırla ve son olarak Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihaz üzerinde bulunan tüm bilgileriniz ve ayarlarınız silinecektir.

Diğer format atma işlemi tuşlarla yapılan format atma işlemidir. Sırasıyla bu işlemi anlatacağız.
– İlk olarak cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizin çıkış işlemini Ayarlar bölümünden ve daha sonra Hesaplar bölümünden çıkış yapınız.
– Daha sonra ise cihazınızı kapatınız.
– Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basılı tutarken Açma kapatma tuşuna basınız. Daha sonra ise ekranda samsung yazısı geldiği zaman Açma kapatma tuşunu bırakınız.
– Ekranda kısa süre sonra Recovery Mode gelecektir. Recovery Mode üzerinden ise Data Factory Reset bölümüne geliniz ve Açma Kapatma tuşu ile onaylayınız. Son gelen ekrandan ise Yes olarak işaretleyiniz ve formatlama işlemini tamalayınız.

Bu iki yöntem ile cihazınızı aynı zamanda birçok android işletim sistemine sahip Samsung cihazınızı sıfırlayabilir ve cihazınızı ilk günkü gibi ayarlayabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments