Samsung Galaxy J7 Pro Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy J7 Pro Nasıl Format Atılır

Android işletim sistemine sahip cihazlar dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi diyebiliriz.Apple marka cihazlarda hariç neredeye tüm akıllı telefonlar ve tabletler Google firması tarafından üretilen Android işletim sistemini kullanmaktadır.Kullanım kolaylığı ve diğer farklı özellikleriyle kullanıcı dostu olan Android işletim sistemi büyük firmalar tarafından tercih edilmektedir.Özellikle Samsung tarafından kullanılan ve Android sayesinde büyük bir ivme kazanan Samsung başarısını neredeyse Google borçlu dersek yanlış birşey söylemiş olmayız.Özellikle son zamanlarda ise en yeni cihazlarında yüksek kazanç elde eden firma her geçen gün yeni bir cihazla ile karşımıza gelmektedir.

Tabi her ne kadar avantajlı bir işletim sistemi olsada bazı yazılımsal sorunlar ile karşımıza gelmeye devam ediyor.Güvenlik açısından ise sorunlar yaşayan Android virüsler sayesinde yavaşlamalar yada takılamalar ile karşı karşıya kalabiliyor.Bu gibi durumlara karşılık ise kullanıcılar cihazlarına format atmak yada yazılım atmaktan başka çaresi kalmıyor.Diğer bir neden ise indirmiş olduğumu uygulama ve oyunlardan kaynaklanan sorunlar diyebiliriz.Akıllı telefonumuzu yada tabletimizi o kadar çok yükleme ile karşı karşıya bırakıyoruzki hiçbir bakım yapmadan kullanmaya devam ediyoruz.Zamanla cihaz ise yazılımsal sorunlar ile kullanısına sorunlar çıkartıyor ve format atmak zorunda kalıyor.Bu gibi durumlar için Samsung cihazlarda aşağıdaki yöntemi kullanarak sıfırlama yada format işlemi yapabiliriz.
Format işlemine başlamadan önce özellike Android işletim sistemi 5.0’dan sonrakilerden Hesaplar bölümünden tüm hesapları kaldırınız yada kapatınız.

Format Atma işlemine başlamadan önce ise aşağıdaki işlemlere dikkat etmeliyiz.
Öncelikle aşağıdaki format atma adımlarından ikisi için de, telefonunuzun şarj yüzdesinin minimum %75 olmasına özen gösterin. Ayrıca, cihazın fabrika ayarlarına dönmesi ile birlikte içerisinde bulunan tüm bilgilerin silineceğini de unutmayın. Bu yüzden, size lazım olan gerekli tüm dosya ve belgelerin yedeğini almayı unutmayın.

Samsung Galaxy J7 Pro Teknik Özellikleri
5.5-inç 1080×1920 piksel (1080p) çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ile gelen Galaxy J7 Pro, 401 ppi piksel yoğunluğuna ve %73.3 Ekran/Kasa oranına sahip. 13 Megapiksel arka ve ön kamera ile gelen Galaxy J7 Pro’nun arkasında ve önünde LED flaş yer alıyor. Faz algılamalı otofokus, f/1.7 diyafram açıklığı, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan kamera 1080p@30fps, 720p@30fps video kaydedebiliyor. 8-çekirdekli, Exynos 7870 Octa kullanılan Galaxy J7 Pro’da Mali-T830 MP2 GPU, 3 GB RAM (LPDDR3) ve 64 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili hafıza yer alıyor.

1-Telefonunuzu kapatınız
2-Kapalı iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşlarına basınız.
3-Telefon açılacaktır ve Samsung logosu geldiğinde tuşları bırakınız.
4-Ekrana Recovery (Kurtarma) modu gelecektir ve Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basmalısınız.
5-Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
6-Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.

Android telefonumuza format atmadan önce ise dikkat etmemiz gereken husular bulunmaktadır.
-Şarj durumunun en az yüzde 50 olması gerekiyor.
-Telefonda bulunan bilgilerimizi yedeklememiz gerekmektedir.

Diğer bir durum ise eğer cihazınız açılır durumda ise cihaz üzerinden mutlaka Google hesabınızın ve samsung hesabınızdan çıkış yapmanızı öneriyoruz.Aksi halde ilk açılışta cihaz sizden kullanmakta olduğunu hesaplarınızı isteyecektir ve giriş yapmazsanız cihazı kullanamazsınız.

Yedekleme nasıl yapılır
Yedekleme işlemi için ise birkaç yöntem kullanabilirsiniz.Yani telefonunuzda bulunan rehberi yedeklemek için ister bilgisayarınıza istersenizde gmail yada bulut sunuculara yükleyerek rehberinizi koruyabilirsiniz.
1-Bilgisayara yedeklemek
2-Gmail adresine yedeklemek
3-Bulut sunuculara yedeklemek
4-Hafıza kartına yedeklemek

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments