Samsung Galaxy Note 2 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?
Dünya üzerinde mobil cihaz kullanıcılarına baktığımızda büyük pazar payına sahip olan firmalardan bir tanesi olan Samsung firmasıdır. Yaptığı teknolojik yenilikler ile de sürekli olarak pazar payını arttırmaya çalışmaktadır. Satış yaptığı cihazlar arasında Galaxy serisi önemli bir yer kaplamaktadır. Bu seri içerisinde özellikleri birbirinden farklı çeşitli modelleri bulunmaktadır ve satışları küçümsenmeyecek vardır.
Kullandığımız telefonlar da çeşitli zamanlar da donmalar ve ya çeşitli hatalar vermektedir. Bu hataları çözmek için çeşitli yöntemler ile sonuçlar elde edilmektedir. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsiniz. Garantisi bitmiş cihazlarda ise format atabilmeniz mümkün olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy modellerine nasıl format atabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Format atma şekillerinde soft ve hard format şekilleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu terimleri açıklayacak olursak eğer; soft format telefonu fabrika ayarlarına geri alınması hard format ise de telefonu tuş kombinasyonlarını kullanılarak format atılarak sıfırlanması olarak açıklayabiliriz. Soft format ya da fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini telefonun ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına geri dön diyerek yapabileceğimiz format şeklidir. Bu yöntemde sisteminizi yedekle ve sıfırlama imkanına sahipsiniz. Telefonunuza virüs bulaştığında bu yöntemi kullanabilirsiniz.
note2-format-atma-samsung

Hard format yöntemine bakılacak olunursa; işleme başlayabilmek için ses yükseltme tuşu, power tuşu ve home tuşuna aynı basarak format ekranına ulaşabilmeniz mümkündür. Bu format yönteminde bu üçlü tuş kombinasyonları ile de işletim sisteminin açılmasından recovery menüsünden full wipe yaparak format atmamıza yarıyor. Bu format yönteminde yazılımsal hatalarının çözülmesi için tavsiye edilen format yöntemidir. Bu format seçeneğinde telefonun dokunmatik özelliğini kullanılmamaktadır. Yapacağınız seçimlerde aşağı yukarı hareketleri için ses düğmelerini seçim yapmak için ise de power tuşuna basmanız gerekiyor.
Recovery menüsünden ses açma ve kapama düğmelerini kullanarak ”wipe data/ factory reset” seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra reboot system now seçmeniz ile telefonunuz yeniden başlatılır. Sistem fabrika ayarlarına geri döneceği için telefonun açılması biraz zaman alacaktır.
Format atmanız gerektiğinde batarya miktarınıza ve telefon içerisinde bulunabilecek önemli dosyalarınız yedeklerini almayı unutmayınız.

guest
39 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ferhat

format atmam rağmen halen açılmıyor ekrana samsung not2 yazısı geliyor gerisi yok ole donup kalıyor

note 3

teşekkürler

zuhal uren

note 2 telefonuma format attım ilk seferde açıldı fakat şuan açılmıyor sadece samsung yazısı var ve led ışığı yanıp sönüyor bu durumda ne yapmalıyım

bülent

teşekkürler

HAKAN

EN İYİ YÖNTEM HANGİSİDİR . DONMA VE TAKILMA FİLAN OLUYOR İLK ÇIKTIGINDA ALDIM 2.5 YILI DOLDU ÖMRÜ DE DOLDUDA İŞTE BAKMAYALIM ONA 🙂

bahar

bu yöntemle ımeı nasıl değiştirilir ? acil !!!

semih

Format aticam ama rehberimdeki isimler silinmesin istiyorum bunun icin ne yapmaliyim simdiden teşekkür ederim

enes

telefonum note 2 yurt dısından geldii orjınall ama imei okumuyo bana yardımcı olrmusunuzz

nuri

rootlu note2 vard samsung yazısı geliyor sonrası yok açılmıyor yani dediğiniz yöntemleri denedim fakat hiç bir işe yaramadı ne yapmalıyım

ibrahim

Kardesim benim note 2 de odin ile indirdigim 4.3 kurulu onu silip orjinal olani indirmek istiyorum ne yapmak lazim?

lost

3 ü yaparsak sim karta da format atar mı

enes

bana yurt dışından glaxsy note 2 geldi ama telefon e mail okumuyo onu nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim..

spot

telefonum yurt dışından gelme format attım ve dili ingilizce oldu türkçeye nasıl çeviririz

volkan4000

note 2 telefonumu format atıcam ama anlatım bana çok karışık geliyor yardımcı nolurmusunuz .

aslan

kardeşim kolay gelsin ben orjinal note 2 var daha yeni aldım rom ve root filan yükledim karıstırdım baya suan türkçe dili yok telefonda ne yapmalıyım?