Samsung Galaxy S20 FE Nasıl Format Atılır

Samsung akıllı telefonlarda yazılımsal sorunlarda yada yavaşlama gibi durumlarında format atma yada yazılım atma işlemi uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda genel olarak sitemizde diğer yazılarda olduğu gibi format atma işlemini nasıl format atılır onu anlatmak istiyoruz. Yazımızda bahsetmek istediğimiz cihaz ise Samsung Galaxy S20 FE modeli. 256 GB depolama ve 8 GB Ram belleğe sahip Samsung Galaxy S20 FE modelinde 4500 mAh batarya ve 6.5 inç büyüklüğünde büyük bir ekrana sahip. Giriş seviyesi durumunda bulunan cihazda gün geçtikçe yavaşlamalar olabilir yada zararlı dosyalar bulaşarak size problem yaratabilir. Bu gibi durumlar için ise format atarak cihazınızı sıfırlayabilir ve tüm bilgileri silerek yeniden ilk günkü gibi cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Format Atmadan önce neler yapmanız gerekmektedir onları sıralayalım..
1- Cihaz içerisinde bulunan tüm bilgilerinizi yedeklemelisiniz. Bu işlemi ister bir bilgisayar yardımıyla istersenizde cloud sistemleri kullanarak yedekleme yapabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Smart Switch programını kullanarak yedekleme işlemini tüm bilgileri ve uygulamaları alarak yedekleyebilirsiniz.

2- Bu işlemden sonra ise cihazınızda bulunan Gmail yada diğer hesaplardan çıkış yapınız. Burada 2 hesap sizin için çok önemlidir. Zaten Google hesabınız olmadan android bir cihaz kullanmanız zor olacaktır. Mutlaka hesabınızdan çıkış yapınız. Ayarlar >> Hesaplar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Diğer bir durum ise Samsung hesabından çıkış yapınız yada şifrenizi unutmayınız. Eğer Ayarlar bölümünden bir sıfırlama yapmak istiyorsanız mutlaka size Samsung Account şifrenizi soracaktır.

3- Son olarak ise batarya durumunuz. Şarjınız az ise sıfırlama işlemine başlamayınız ve şarj cihazınıza bağlı olarak bu işleme devam ediniz.

Samsung Galaxy S20 FE Nasıl Format Atılır – Galaxy S20 FE Format Atma

1- Bu işlem için yukarıda işlemi tamamladıysak ilk olarak Ayarlar bölümünden olan sıfırlama işlemi yapalım. Bu işlem için Ayarlar >> Telefon Hakkında ve Sıfırla seçeneğine ulaşabilirsiniz. Buradan basit bir sıfırlama işlemiyle cihazın içerisinde bulunan herşeyi silebilirsiniz.

2- Diğer bir işlem ise tuşlar ile yapılan hard reset dediğimiz işlemdir. Bu işlemdede tüm herşey silenecektir ve diğer işlemden daha güçlü bir işlemdir.

  • İlk olarak cihazınızı kapatınız ve kapanmasını bekleyiniz.
  • Daha sonra ise Ses Açma ve Power tuşlarına aynı anda basınız. Ekrana Samsung logosu geldiği zaman ise Power Tuşunu bırakınız. Kısa süre sonra cihazın ekranına bir Android logosu gelecektir ve ellerinizi tuşdan çekebilirsiniz.
  • Açılan formatlama ekranında seçenekler arasında ilerleyerek Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçtikten sonra Güç düğmesine basarak onaylayın. Karşınıza gelecek yeni ekranda  Yes / delete all user data seçeneğine giderek güç düğmesi ile formatlama işlemini onaylayın.
  • Wipe cache partition seçeneği ile cihazın ön belleğinide temizleyebilirsiniz aynı şekilde.
  • Cihazınız format attıktan sonra tekrar aynı ekrana yönlendirilirsiniz. Ses tuşlarıyla Reboot system now seçeneğini seçerek onaylayın.
    bu işlemden sonra ise sizden yeniden kurulum ekranına getirecek ve yeni kurulum yapmanız gerekmektedir. Buradan ister sıfırdan tüm uygulamaları tekrar kurabilir, istersenizde Smart Switch programı ile yedek aldıysanız tüm yedeği geri yükleyebilirsiniz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments