Samsung Galaxy Tab E T560 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy Tab E T560 model tabletlere bulaşan bazı korsan uygulamaların içerisindeki virüsler, tabletin yavaşlamasına, bazı sistem dosyalarının düzgün çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Üstelik, virüsün kendisini güncelleyen arayüzü virüs koruma programlarına karşı direnç sağlamasına, kendi kurulum dosyasını sistem dosyalarının içerisine gizlemesi ile de silinememesine neden olmaktadır. Bu tarz virüslerden kurtulmanın tek yolu ise mecbur tableti fabrika ayarlarına geri döndürmektir.

Eğer yukarıdaki gibi gelişmiş bir virüs ile karşı karşıyaysanız, standart ayarlar menüsünden format atmanız büyük olasılıkla imkanlı olmayacaktır. Böylesi durumda, aşağıdaki adımları takip ederek format atmanız gereklidir.

  1. Tabletinizdeki gerekli dosyaların yedeğini alın.
  2. Tablet şarjınızın en az %50 olmasına özen gösterin. Bu seviyeye kadar format öncesi şarj edin.
  3. Tableti kapalı konuma getirin, bu halde şarj cihazına takın.
  4. Tablet kapalıyken, orta tuş, ses yükseltme ve cihaz açma üçlü tuş kombinasyonuna basılı tutun.
  5. Telefon farklı bir birimde açılıp, karşınıza siyah arka fonlu bir menü gelecektir.
  6. Karşınıza gelen siyah arka fonlu menüdeki seçeneklerden, wipe data’yı seçin buradan factory reset’e tıklayın.
  7. Burada kişilerin format atma isteğinden emin olmak için, karşınıza pek çok no seçeneği ve yalnız bir adet yes seçeneği bulunan bir ekran gelecektir. Burada, format atmayı onaylamak için, ses kısma-yükseltme tuşunu kullanarak, yes seçeneğinin üzerine gelin ve açma tuşuna basın.
  8. Bu son adımdan sonra tabletiniz format atmaya başlayacaktır. Tablet içerisindeki hafıza durumu, virüsün etkilediği dosyalar, sistem hataları vb. gibi faktörlere bağlı olarak format atma süreleri değişiklik gösterecektir. Format atma işlemi bitmeden cihazı kapamayınız. Telefonunuz açıldığında kurulum ekranı gelecektir. Dil ayarlarını kendinize göre yapıp ilerleyin, kurulum sırasında güncellemeler için bir wifi ağına bağlanmanızı öneriyoruz. Tabletinize format atıldığında, android sürümü dahil tüm sistem ilk alındığı konuma gelecektir.

tablet-format-atmak
Eğer tabletinizi açabiliyorsanız, Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla bölümünden Fabrika Ayarlarına gidip cihazınızı sıfırlamanız mümkün. Ancak, yukarıdaki adımları takip etmenizi öneririz. Daha yüksek bir format düzlemi gerçekleşecektir. Samsung Galaxy Tab E için kod ile format bilgisi mevcut değildir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments