Samsung Galaxy Tab E T562 Nasıl Format Atılır

Google play harici sitelerden indirilen uygulamalardan bulaşan bir virüs, Samsung Galaxy Tab E cihaz kullanıcılarının canını sıkmaya yetiyor. Kendisini donanıma hükmeden sistem karakteristliklerine kopyalamayı başaran virüs, buralara “Setup” yani kurulum dosyasını atarak, silinmesi ile yeniden kendisini yükleyebiliyor. Kendi sunucusuna bağlı reklamları, kullanıcıların hemen her uygulamasında çıkaran virüs, kendini güncelleyen ve sürekli çalışan yapısı ile hem interneti hem de tableti büyük oranda yavaşlatıyor. Bu can sıkıcı virüsten kurtulmanın tek yolu da ne yazık ki formattan geçiyor.

Yukarıdaki gibi bir problem Samsung Galaxy Tab E T562 modele denk geldiyse, format atmak son derece kolay. İlk olarak tabletinizdeki dosyaların yedeğini alın. Bunun için Ayarlar bölümünden yedekle bağlantısını kullanabilirsiniz. Yedekleme işleminin ardından, tabletinizi şarj edin. Şarjınız full dolduktan sonra, şarja takılı bir şekilde tabletinizi kapatın.

Kapalı halde bulunan Samsung Galaxy Tab E tabletine format atmaya geldi sıra. Cihazın hemen orta kısmında bulunan Home tuşuna(aşağıdaki görseldeki tuş), sonra sesi açma tuşuna ve telefonu kapama tuşuna basılı tutun.

Samsung Galaxy Tab E T562 Nasıl Format Atılır

Yukarıdaki üç tuşa basılı tuttuğunuzda karşınıza mavi sarı yazılı, siyah arka planlı bir ekran gelecek. Temel ayarlar ekranı olan bu ekranda, ses kısma, açma tuşunu kullanarak Wipe Data/Factory Reset’ın üzerine gelip, telefonu kapama tuşuna basıp bu seçeneği seçin. Buna bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda ortalama 10 adet “No” sadece bir adet “Yes” seçeneği çıkacaktır. Ses kısma-açma tuşunu kullanarak “Yes” tuşuna gelip yeniden telefonu kapama düğmesi ile bu tuşa basın. (Burada 10 adet No, yalnız bir adet Yes tuşu olmasının sebebi, hata yapmamanız içindir. Zira Yes’e basıp onay verdiğinizde format atma işlemi başlar ve cihazınızdaki tüm dosyalar silinir.)

Yes düğmesine bastıktan sonra son bir seçim yapmanızı isteyecektir. Burada “Reboot System Now” seçeneğinin üzerine gelip telefonu kapama tuşu ile bu seçeneğe basın. Ardından telefondaki sonradan yüklenen tüm veriler silinecek, telefon fabrika ayarlarına geri dönecektir. İşlem 5 ile 20 dakika arası sürebilir bazı durumlarda bir saati bulabilir. Bu format atılırken, tamamen cihazın performansı ile alakalı bir durumdur.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments