Samsung Galaxy Tab S2 T813 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy Tab S2 marka T813 model tabletlerin başına bela olan dış kaynaklardan yüklenen bazı APK formatlı uygulamalardan bulaşan virüsler, kullanıcıların canını sıkmaya yetiyor. Kendisini pek çok uygulama içerisine gizlemeyi başaran, silindiğinde bu yedeklediği uygulamalar içerisinden kendisini tekrar kurabilme yetisine sahip olan, sürekli merkeze internetten veri gönderip, kullanıcısının tabletini yavaşlatan ve internetini kullanan bu virüslerden kurtulmak format atmak ile mümkün.

Samsung Galaxy Tab S2 cihazına format atmak sanılanın aksine oldukça pratik. Öncelikle şunu belirtelim, bu yazıyı okuyorsanız büyük olasılıkla tabletinizin Ayarlar menüsünden Fabrika Ayarları ile format atmayı başaramamışsınız ve ek kaynağa ihtiyaç duymuşsunuz demektir. Hiç endişelenmeyin, size anlatacağımız adımları takip ederek tabletiniz kapalıyken bile format atabileceksiniz.

Önce tabletinizde bulunan, silinmesini istemediğiniz fotoğraf ve özel dosyalarınızın yedeğini alın. (USB kablosu ile bilgisayarınıza cihazınızı bağlayarak yapabilirsiniz.)

Tabletinizi şarj edin, şarjı ful olsun. Tabletinizi kapatın, kapalı konumdayken, ekranın ortasında bulunan menü tuşuna, yan tarafta bulunan ses açma tuşuna ve hemen onun üzerinde bulunan tableti açma tuşuna basılı tutun.
Karşınıza siyah bir ekran gelecek, üzerinde kırmızı ve mavi yazıların olduğu. Bu ekranda ses kısma/açma tuşu ile yazılarda aşağı inerek Factory Reset bölümüne gelin ve kapama tuşu ile seçim yapın.
guncelleme

İkinci bir ekran gelecek, yine siyah bir ekran. Bu ekranda mavi ile pek çok No yazısı göreceksiniz, No yazılarının ortasında sadece bir adet Yes yazısı mevcut. Ses kısma/açma tuşunu kullanarak Yes yazısının üzerine gelin ve tableti kapama tuşuna basarak onaylayın. Bastığınızda aşağıdan sarı yazılar gelmeye başlayacak, bu yazıları gördüyseniz format atma işleminiz başlamış demektir. Bunlar bitince kapama tuşuna basın yeniden. Uzunca bir süre bekleyin, şuan format atılıyordur. Tabletinizdeki problemin büyüklüğüne bağlı olarak format atma işlemi 3 Dk ile 1saat arası sürebilir. Çok daha uzun süreler geçmesine rağmen tablet açılmadıysa daha büyük sorunlar olabilir. Bir telefoncuya gösterin.

Karşınıza kurulum ekranı gelecek. İlk başta dili seçip, ileri düğmeleri ile kurulumu tamamlayıp, format işleminizi sonladırabilirsiniz. İşte karşınızda virüslerden arındırılmış tabletiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments