Samsung Z4 Nasıl Format Atılır

Samsung Z4 Nasıl Format Atılır
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletlerde yazılımsal birçok sorun olabilir. Genel olarak fiziksel olarak bir sorun olduğu zaman bir parçanın değişmesi gerekebilir ama uygulama hataları yada güncelleme hatalarında belirli programları kullanarak yazılım atabilir ve sorunlardan kurtulabiliriz. Genel olarak ise karşımıza çıkan sorunlar virüslerin cihazınıza bulaşmış olması, unutun desen kilidi yani ekran kilidi yada yazılımsal olarak oluşan diğer durumlar.. Bu durumlardan kurtulmak için ise cihaza format atmak gerekebilir yani cihazda bulunan tüm bilgilerin silinmesi gerekmektedir.
Not : Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletler format atma işlemi yapacaksanız mutlaka cihazda bulunan Samsung Account ve Google hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra format atma işlemini yapınız. Aksi halde kullanıcı adı ve şifreyi hatırlamıyorsanız cihaz kilitlenir ve açmak biraz zor olacaktır.

Özellikle desen kilidi unuttuysanız format atmak istiyorsanız kullanmakta olduğunu Google hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini mutlaka bir yere not ediniz. Nedeni ise format atmak işleminden sonra bunu size soracaktır..

1-Telefonunuzu kapatınız.
2-Ses yükselt + Ses Azalt + Power Tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açınız.
3-Recovery Mod açılacaktır.
4-Ses Azaltma tuşu ile Select the Wipe Data / Factory Reset bölümüne geliniz ve Power tuşu ile onaylayınız.
5-Ses Azaltma tuşu ile “Yes—delete all user data” bölümüne geliniz ve power tuşu ile onaylayınız.
6-Reboot System Now bölümüne gelerek onaylayınız.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar