Sony Xperia Z3 Nasıl Format Atılır

Android telefonlarda birçok yazılımsal hatadan dolayı yada kullanıcı hatalı yavaşlamalar ve takılmalar olmaktadır.Özellikle kullanıcı hataları olarak sadece yavaşlamalar değil unutulan desen ve şifre işlemeleri yüzünden sıkıntılar çekilmektedir.Bu gibi durumlar içinse telefonumuza format atmak geremektedir.Yani cihazda belirli tuşlara kombine bir şekilde basarak ilk günkü haline getirebiliriz ve kullanmaya devam edebiliriz.

1-Telefonunuzu tamamen kapatınız.
2-Daha sonra ise sıfırlama işlemi için Ses Arttırma + Güç Tuşuna basılı tutunuz.
3-Karşımıza telefonumuzun kurtarma modu gelecektir.Ses tuşlarını kullanarak “wipe data factory reset” seçeneğine geliniz ve güç tuşu ile onaylayınız.
4-Son olarak ise “reboot system now” seçeneğine gelerek telefonumuzun yeniden başlatıyoruz.

Bu işlemden sonra telefonumuzda hiçbir bilgi kalmayacaktır yani sıfırlanacaktır.Eğer telefonumuzun bir yedeğini alabiliyorsanız mutlaka yedek alınız aksi halde tüm bilgileriniz silinecektir.

Sony-Xperia-Z3-Hard-Reset

Diğer bir yöntem ise yukarıdaki resimdeki gibi iğne yada kalem ucuyla resimde görülen butona zarar vermeyecek şekilde 5-10 saniye basılı tutmanız gerekmektedir.Kısa süre sonra cihaz yeniden başlaycaktır ve tüm bilgileriniz aynı şekilde kalacaktır.

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmer

Telefonum açılmıyor dönüyor açılırken kapanıyor napmama lazım