Sunny SS4G7 Sole 4G Nasıl Format Atılır?

Sunny SS4G7 Sole 4G Nasıl Format Atılır?

Sunny marka SS4G7 cihazının android işlemcisinin çökmesi ya da telefona bulaşan güçlü alt yapıya sahip virüslerden kurtulmanın tek yolu, cihaza format atmaktan geçiyor. Format atma işlemi sadece yukarıdaki ana nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda telefonun hızlanması, daha yüksek performansta çalışması, sistemde karşılaşılan hataların çözümü gibi durumlar için de formatlama yoluna gitmek fayda sağlayacaktır.

Format atma işlemi öncesi telefonuzu şarj edip, şarj yüzdesinin %40-45 minimum seviyelerinde olmasına özen gösterin. Ayrıca, mutlaka özel dosyalarınızın, kişilerinizin, notlarınızın yedeğini alın. Format atıldığında cihazınız fabrika ayarlarına geri dönecek, yani ilk kurulduğunda içinde ne varsa sadece onlar kalacaktır.

İlk olarak sistem ayarlarından doğrudan format atmayı size anlatacağız. Menü bölümüne girin ve burada Ayarlar imlecine tıklayın. Alt kısımda bulunan “Yedekle ve Sıfırla” yazısına tıklayın, yeni bir bölüm açılacak burada “Fabrika Verilerine Sıfırla” dedikten sonra, “Telefon Belleğini Sil’i seçip, Telefonu Sıfırla diyin. Hemen format işlemi başlayacaktır.

Eğer telefon ayarlarınıza erişim sağlayamıyor veya fabrika ayarlarına dönüştürmek için birtakım engellerle karşılaşıyorsanız, telefonunuzu kapalı konuma getirin. Kapalıyken, ses açma tuşu ile telefonu başlatma tuşuna basılı tutun. Karşınıza farklı bir menü ekranı gelecektir. Bu ekranda, “Android System Recovery” yazısını ve onunla birlikte pek çok alt alta sıralanmış yazıyı göreceksiniz. Ses açma tuşunu kullanarak bu yazının üzerine gelip, ses kısma tuşu ile tıklayın. Bir süre bekleyin, ekranda farklı yazılar akacak. Biraz bekledikten sonra karşınıza Wipe Data/Factory Reset yazan bir menünün yer aldığı ekran gelecek. Bu yazının üzerine yine ses açma tuşu ile gelip, ses kısma tuşu ile tıklayın. Alt kısımda bulunan YEData delete all user yazısına tıkladığınız anda format atma işleminiz başlayacaktır.

Format süresi tamamen cihazın sistem dosyası hasarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Ancak, maksimum 30 dakikada cihazınız format atmış olmalı. Bu süreyi geçmesine rağmen ekranda halen bir değişiklik yoksa, en yakın telefoncudan teknik destek almanızı öneriyoruz. Format sonrası telefon dili, saat vb. gibi bilgileri seçip, kuruluma geçebileceksiniz. Bu işlemler, yönlendirme ile gerçekleşeceği için son derece kolaydır.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments