Usb Flash Belleğe Nasıl Format Atılır

Telefonlarda olduğu gibi birçok cihazada format atabilir ve içerisindeki bilgileri tek bir tık ile sıfırlayabilirsiniz. Bu cihazların arasında Usb Flash belleklerde bulunmaktadır.

Bu konumuzda kısada olsa sizlere Usb Flash Bellek Sıfırlama – Usb Flash Bellek Format Atma işlemi nasıl yapılır onu anlatmak istiyoruz. Bu işlemi ister bilgisayarınınız size sunduğu imkanlar ile yapabilirsiniz, istersenizde yardımcı bir program kullanarak formatlama işlemi yapabilirsiniz.

Usb Flash Bellek Sıfırlama – Usb Flash Belleğe Format Atma
1- Bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız bu işlemi bilgisayarım üzerinden usb sürücüsüne taktığınız belleğe sağ tıklayarak Biçimlendirme seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.

Daha sonra burdan NTFS yada FAT32 olarak biçimlendir işlemine başlayarak devam edebilirsiniz. Bu işlemin geri dönüşü yoktur ve bastığınız zaman cihaz üzerinde bulunan tüm bilgiler tamamen sıfırlanacaktır.

2- Diğer bir yöntem ise yardımcı bir program kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Buradan hangi programı kullanırsanız kullanın işlem değişmeyecektir ve sıfırlama işlemi basit bir şekilde olacaktır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments