Vestel Venüs 5.0V Nasıl Format Atılır

Vestel Venüs 5.0V Nasıl Format Atılır?
Vestel Venüs 5.0V marka cep telefonunuza bulaşan virüsler, alt yapıya zarar vererek, uygulamalarınızın tam performansta çalışmasına engel olabilirler. Özellikle, kendisini kopyalama özelliğine sahip virüsler, telefonun ciddi boyutlarda yavaşlamasına, depo alanı kaybetmesine neden olabilmektedir. Karşınızda bir uygulama var ve uygulama yöneticisinden silmenize rağmen iki dakika sonra tekrar ana ekranda uygulama logosunu görüyor musunuz? Ya da bu uygulama, uygulama yöneticisinde kendisini tekrardan gösterebiliyor mu? İşte, kendisini kopyalama yeteneğine sahip olan virüsler, bu şekilde çalışıyor. Kurtulmanız format atma ile mümkün.

Format atma işlemi öncesi lütfen ihtiyacınız olan tüm dosyalarınızın yedeğini alın. Format sonrası telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir. Sonradan yüklediğiniz, tüm dosyalar, yaptığınız konuşmalar, mesajlaşmalar, internet gezintilerinizin hepsi silinecektir. Bu yüzden, size gerekli olan her şeyin yedeğini alın. Doğacak sorunlardan sitemiz sorumluluk kabul etmez. Format öncesi telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzeri olmasına da özen gösterin.

Vestel Venüs 5.0V Format Atma Sıfırlama Reset Atma

1- Eğer yazılımsal olarak sorun yaşıyorsanız ve menü bölümüne ulaşabiliyorsunuz. Bu işlemi Menü — Ayarlar — Yedekle ve Sıfırla — Fabrika ayarlarına Sıfırla — Telefonu Sıfırla — Herşeyi Sil yolunu izleyerek cihazısınızı sıfırlayabilirsiniz.
2- Eğer ekran şifrenizi unuttuysanız yada hatalı olarak giriş yaparsanız cihaz kilitlenecektir ve sıfırlamaktan başka çareniz olmayacaktır. Recovery Mode olarak sıfırlama yapabiliriz.
– İlk olarak telefonunuzu kapatınız
– Daha sonra ise Sesi Yükselt tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşlarına basınız.
– Telefonunuz açıldıktan sonra yani ekranda yazılar gelmeye başladıktan sonra ise (Power)Açma Tuşunu bırakın ve Sesi Yükseltme tuşuna basılı tutunuz.


– Android System Recovery mod gelecektir. Android System Recovery bizim cihazı tamamen sıfırlama yapabileceğimiz ekrandır.
– Sesi Azaltma tuşu ile ekranda Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma(Power) bölümüne geliniz ve Yes’i seçip Açma(Power) basınız.
– Son işlem olarak ise Reboot System Now‘ı ile seçim yapınız.
Not : Eğer mümkünse cihazda bulunan bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz. Bu işlem sonunda tüm bilgileriniz tamamen sıfırlanacaktır.
İşleme başlamadan cihazın en az yüzde 50 şarj olarak bulunmasında fayda var.
Cihazınızda Google hesabınız var Recovery Mode bölümünden sıfırlama yapmadan önce mutlaka cihazda Google hesabınızı kaldırınız.

Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar