Vestel Venus E3 Nasıl Format Atılır

Vestel Venus E3 Format Atma
Akıllı telefonlarda yazılımsal sorunlar karşınıza gelirse yada desen – ekran şifrenizi unutursanız cihazı sıfırlamalısınız yada format atmalısınız. Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde format atma işlemi için cihaz ile anında bunu yapabilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

Vestel Venus E3 Format Atma Sıfırlama Reset Atma

1- Eğer yazılımsal olarak sorun yaşıyorsanız ve menü bölümüne ulaşabiliyorsunuz. Bu işlemi Menü — Ayarlar — Yedekle ve Sıfırla — Fabrika ayarlarına Sıfırla — Telefonu Sıfırla — Herşeyi Sil yolunu izleyerek cihazısınızı sıfırlayabilirsiniz.
2- Eğer ekran şifrenizi unuttuysanız yada hatalı olarak giriş yaparsanız cihaz kilitlenecektir ve sıfırlamaktan başka çareniz olmayacaktır. Recovery Mode olarak sıfırlama yapabiliriz.
– İlk olarak telefonunuzu kapatınız
– Daha sonra ise Sesi Yükselt tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşlarına basınız.
– Telefonunuz açıldıktan sonra yani ekranda yazılar gelmeye başladıktan sonra ise (Power)Açma Tuşunu bırakın ve Sesi Yükseltme tuşuna basılı tutunuz.


– Android System Recovery mod gelecektir. Android System Recovery bizim cihazı tamamen sıfırlama yapabileceğimiz ekrandır.
– Sesi Azaltma tuşu ile ekranda Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma(Power) bölümüne geliniz ve Yes’i seçip Açma(Power) basınız.
– Son işlem olarak ise Reboot System Now‘ı ile seçim yapınız.
Not : Eğer mümkünse cihazda bulunan bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz. Bu işlem sonunda tüm bilgileriniz tamamen sıfırlanacaktır.
İşleme başlamadan cihazın en az yüzde 50 şarj olarak bulunmasında fayda var.
Cihazınızda Google hesabınız var Recovery Mode bölümünden sıfırlama yapmadan önce mutlaka cihazda Google hesabınızı kaldırınız.

2
Konuya Yorumla Sizde Katılın

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bilmem Recent comment authors
hasibe
Ziyaretçi
hasibe

teşekkürler

bilmem
Ziyaretçi
bilmem

çok teşekkürler