Vestel Venüs V1 5.0X Nasıl Format Atılır?

Vestel Venüs V1 5.0X Nasıl Format Atılır
Vestel Venüs V1 5.0X cihazınıza bulaşan virüsler telefonun yavaşlamasına neden olur. Bunun nedeni ise tıpkı insanlardaki kontrolsüz çoğalan kanserli hücreler gibi bu virüsler, kendisini, mini uygulamalara, sistem yazılımlarına hatta ve hatta çektiğiniz fotoğraf ve videoların alt şablonuna kopyalayıp silinemez hale gelirler. Siz ne kadar virüsün kurulmuş halini kaldırsanız da, setup dosyasını farklı eklentiler ile oraya buraya atan virüsler, otomatik olarak kendisini yeniden kurar. Ancak bu kadar güçlü virüsler ile muhatap olmanız çok zayıf ihtimaldir. Format sadece bu virüsler için gerekmez, sistem hataları, internet sorunları, telefonun donanımsal sorunlar gibi pek çok nedene bağlı olarak format atmanız gerekebilir. Sitemiz, Vestel Venüs V1 5.0X’e format atma yollarını size gösterecektir.

Format atma öncesi mutlaka size gerekli olan dosyaların yedeğini alın. Google data servislerini kullanarak, yedekleme yapabileceğiniz gibi USB bağlantısı ile bir depo aygıtı görevi gören başka bir cihaza telefonunuzdaki gerekli dosyaların yedeğini alabilirsiniz. Ayrıca, şarj öncesi telefonun pil seviyesi en az %70 olsun. Format atma işlemi yüksek oranda pil tüketir.

Menü bölümünden Ayarlar kısmına gidin. Daha sonra, listelenen seçenekler içerisinden alt kısımdaki “Yedekle ve sıfırla” bölümüne gidin. Birkaç şık içerisinde Fabrika verilerine sıfırla diyin, Telefonu sıfırla dedikten sonra, onay vermeniz ile beraber format atma işleminiz hızlı bir şekilde başlayacaktır.

Menü bölümüne erişemiyorsanız, telefonunuzun açılma bölümünde sorunlar ile karşılaşıyorsanız ya da sistem dosyalarında sorunlarınız mevcutsa, format işleminizi kapalı konumdayken gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuz kapalıyken, yandaki ses tuşlarından sesi açma tuşu ile beraber güç tuşuna basın ve telefonunuzun açılmasını bekleyin. Bu ikili tuş kombinasyonuna basarak telefonu açtığınızda karşınıza “Android System Recovey” ekranı gelecektir. Bu ekranda alt alta pek çok seçeneği göreceksiniz. Siz, Wipe Data/Factory Reset’i seçeceksiniz. Bu seçme işlemini, ses kısma tuşu ile aşağı gelip, güç tuşu ile ona tıklayarak yapacaksınız. Sonrasında gelen ekranda aynı yöntemle Reboot System Now’ı seçin. Onay ile beraber format işlemi başlayacaktır.

Format sonrası karşınıza kurulum ekranı gelecektir. Kurulumu, önergeleri takip ederek yapacaksınız.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments