Vestel Venüs V3 5020 Nasıl Format Atılır?

Vestel Venüs V3 5020 Nasıl Format Atılır
Telefonunuzda yavaşlama varsa, güçlü bir virüs bulaşmış olabilir. Özellikle son iki haftada, telefon performansınızda %40’lık bir düşüş olduysa, virüsten şüphelenebilirsiniz. Ayrıca, Whatsapp, Instagram gibi temel uygulamaların sağında solunda, uygulamanın görünmesine bile engel olan reklamlar türediyse kesin bir virüs ile karşı karşıyasınızdır. Bu tarz virüsler, kendini güncelleyip sizin internetinizi tüketeceği gibi tüm uygulamalara kendi dosyasını ek olarak atması, o uygulamaların yavaş çalışmasına zemin hazırlar. Kurtulmak için format atmanız gerekmektedir.

Vestel Venüs V3 5020 format atma işlemini ilk olarak ayarlardan genel haliyle ele alacağız. Ancak işleme başlamadan önce mutlaka telefonda size gerekli olan tüm dosyaların yedeğini alın. Çünkü format atma işleminizin tamamlanmasının ardından tüm dosyalarınız silinip, telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir. Bu yüzden size gerekli olan dosya ve belgeleri ayrı bir cihaz içerisine kaydedin. Bir de format öncesi şarj yüzdeniz en az %60 olsun.

Ayarlar bölümüne girdiğinizde “Kişisel” kısmına giriş yapın. Burada alt kısımda “Yedekle ve Sıfırla” bağlantısını göreceksiniz buna tıkladığınızda “Fabrika verilerine sıfırla” ve ardından “Telefonu Sıfırla” diyin. Son olarak Herşeyi Sil seçeneğine tıkladığınızda, format işleminiz başlayacaktır. Ortalama 5 dakika kadar sürer, bazı özel durumlarda bu süre 30 dakikaya kadar çıkabilir. 30 dakika geçmesine rağmen kurulum ekranı halen karşınıza gelmediyse, bir tenkis servisten destek alın.

Ancak her durumda telefonun ayarlar bölümüne ulaşılamaz. Özellikle, şifre unutulması ya da andorid sisteminin çökmesi gibi durumlarda. Böylesi durumlarda da format atmanız mümkün. Aşağıdaki adımları takip ederek, siz de telefonunuzun ayarlar bölümüne erişemiyorsanız bile format atabilirsiniz.

  • Vestel Venüs telefonunuzu kapalı konuma getirin.
  • Telefonun yan haznesinde bulunan tuş takımından, ses tuşlarının açma kısmı ile güç tuşuna basılı tutun.
  • Bu iki tuşa basarken, karşınzıa “Android System Recovey” menü ekranı gelecektir. Bu ekran, format atacağınız ekrandır.
  • Alt alta sıralanmış seçeneklerden, Wipe Data yazısı üzerine geleceksiniz. Seçenekler arasında ses kısma tuşu ile ilerleyebilirsiniz. Wipe Data yazısı üzerine geldiğinizde güç tuşuna bir defa basın.
  • Güç tuşuna bastığınızda bu seçeneği açmış olacaksınız. Karşınıza Reboot System Now gelecek, Ses kısma tuşu ile bu yazı üzerine gelin ve güç tuşu ile buna basın. Yeni bölümde onay vermenizi isteyecektir, format işlemine onay vermenizin ardından, telefonun fabrika ayarlarına geri yükleme işlemi başlayacaktır.
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

vestel venus v3 5020 telefonuma format attm sızın gonderdıgınız vıdoları takıp edıp formatı yaptım sureklı uzerınde androıt resmı var uzerınde ucgen ıcunde unlem var napabılırım

Anonim

olmuyo