Vestel Venus V3 5040 Nasıl Format Atılır?

Vestel Venüs marka cep telefonlarının güçlü bir virüs türü olan, sistem virüsleri ile karşılaşmaları, telefonların hız performansını %70 oranında etkiliyor. Ayrıca, Whatsapp gibi çok temel uygulamalara bile yerleşme özelliğine sahip bu zararlı yazılımlar, telefon sahiplerinin konuşmaları sırasında sürekli çıkan reklamlar ile kendisini gösteriyor. Hiçbir uygulama bu tarz zararlı yazılımlar yüzünden doğru çalışmıyor, kamera gibi önemli donanım parçalarının kullanımı sırasında donmalar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu tarz virüslerin en kötü yanı ise, uygulama yöneticisinden silinemiyor olması, kaldırılmaları için tek çare format atmaktan geçiyor.

Aşağıdaki adımları takip ederek, Vestel Venus V3 5040 format atma işlemi uygulayabilirsiniz. Ancak şunu belirtelim, telefonunuza format atmadan önce size lazım olan tüm dosyaların bir yedeğini alın, format atıldığında bunların hepsinin silineceğini unutmayın. Ayrıca, format atmaya başlamadan önce şarj seviyeniz tam dolu olsun. Ön hazırlıklar bittiğine göre gelelim format atmaya.

Ayarlar’ı kullanabiliyorsanız, Ayarlar bölümüne gidin, burada alt satırlarda bulunan “Kişisel bölümünden yedekle ve sıfırla” yazısını göreceksiniz buna tıklayın, açılan bölümde Fabrika verilerine sıfırla diyin. Karşınıza seçenek ekranı gelecek burada Telefonu Sıfırla’yı seçip, Herşeyi Sil diyin. Hemen akabinde format işlemi başlayacaktır.

Ancak Ayarlar’a erişemeyeceğiniz kadar güçlü bir virüs ile karşı karşıyaysanız ümitsizliğe kapılmayın. Bu halde bile telefonunuza format atmanız mümkün. Telefonunuzu kapalı konuma getirin ve ses açma ile kapama tuşlarına aynı anda basıp, karşınıza bir menü gelene kadar bu şekilde basılı kalın. Android System Recovery yazısını görünce düğmelerden parmaklarınızı çekebilirsiniz.

Karşınıza Kurtarma ekranı olan Recovery ekranı gelecektir. Bu ekran geldiğinde, sesi kısma tuşunu kullanara Wipe Data yazısının üzerine gelin ve güç tuşuna bir defa basıp, bu seçeneği seçin. Onay ekranı karşınıza gelecek, burada Yes seçeneğinin üzerine yine ses kısma tuşu ile gelip, power tuşu ile onay verin. Onayınızın ardından format atma işlemine başlayacaktır. Format atma süresi kimi durumlarda 20 dakikaya kadar uzayabiliyor, lütfen sabırla bekleyin. Kurulum ekranı gelene kadar telefona herhangi bir şey yapmayın. Bu ekran geldiğinde de adımları takip ederek kurulumu tamamlayın.

 

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hasan

ses açma tusu ve power tusuna aynı basarak format ekranına geçmiyor bilginiz olsun.